Bratislava 21. februára 2020 (HSP/Foto:Screenshot video)

Na úvod sa moderátorka opýtala Michelka, či sa stotožňuje s Harabinom a jeho podporou pre Rostasa a youtuberov Vaského s Daňom, ktorý boli odsúdení a majú zákaz zverejňovať videá. Michelko v prvom rade povedal, že neboli právoplatne odsúdení, čo je dosť veľký rozdiel

Na snímke Roman Michelko a Lukáš Kyselica

„Čo sa týka Daňa ja s nim nie som kamarát, mal som s ním osobný konflikt potom, čo sa nevkusným spôsobom do mňa navážal. Ale nie je v poriadku, keď tu človek dôvodne podozrivý z objednávky vraždy chodí po slobode s náramkom a ľudia za nejaké verbálne útoky sú väzobne stíhaní za výtržníctvo. Podľa mňa zdravá spoločnosť aj takýto hrubý diskurz znesie. Tieto stíhania sú veľmi nebezpečný aktivizmus. Nemusím s niektorými vecami súhlasiť, ale keď sa budú názory stíhať, je to začiatok konca.“

Michelko na otázku, že publikuje svoje články v médiách ako Zem a vek a Hlavné Správy odpovedal, že za všetkým čo publikoval si stojí, a ak nejaké iné články v týchto médiách nespĺňali nejaké štandardy, tak za to on nemôže. Ďalej sa pozastavil nad tým, akú legitimitu majú tí, ktorí tieto stránky označujú za konšpiračné. Kto im dal atest, že oni sú tí, čo to môžu posudzovať? Spomenul tiež, že Hlavné Správy vyhrali prvostupňový súd, ktorý zaviazal združenie konšpirátori, aby vyčiarklo Hlavné Správy zo svojho zoznamu, následne toto združenie zaniklo a vytvorilo sa nové.

Kyselica na otázku, prečo odišiel od polície do politiky a práve k Matovičovi uviedol, že manželka pracuje v Regiónpresse, takže poznal Matoviča z manželkinej firmy. Ku videu s Kiskom sa nevedel vyjadriť, uviedol len že idú voľby, tak sa to vyťahuje. Čo sa týka parlamentnej schôdze, kde opozícia blokuje prijatie opatrení ako trináste dôchodky, Kyselica hovorí, že mali na to štyri roky, aby to prijali, teraz sú to len opatrenia pre voličov.

Strana Vlasť chce zaviesť sektorovú daň na monopoly, moderátorka spomenula bankový odvod, ktorý premietnu banky do poplatkov a opýtala sa, ako by mal byť bankový odvod nastavený?

Michelko jej vysvetlil, že bankový odvod a sektorová daň sú dve rôzne veci. Bankový odvod bol na to aby sa sanovala prípadná kríza bánk. Čo sa týka sektorových daní, sú v takých sektoroch, kde sú neúmerné zisky, alebo kde nie je dostatočná konkurencia. „Tam ide o to, že ziskovosť bánk, ktoré sú na Slovensku vo vlastníctve zahraničných akcionárov, majú dvakrát takú ziskovosť ako doma a mzdy prepážkových zamestnancov sú veľmi nízke a úroky na vkladoch takmer nulové. Buď sa budú správať tieto banky k zamestnancom a klientom tak, ako v domovských krajinách, alebo potom odčerpáme tento zisk a prerozdelíme ho iným spôsobom.“

Kyselica nemá informácie ako pokračuje vyšetrovanie kauzy Gorila. Už keď odchádzal, tak pokiaľ mala byť takáto nahrávka vyhodnotená ako dôkaz, tak musí z nej byť vyhotovený prepis. Prepísať 40 hodín nahrávky však netrvá krátku chvíľu.

Michelko túto kauzu veľmi intenzívne sleduje, lebo je to najväčšia rozkrádačská kauza. Spýtal sa preto  Kyselicu, že prečo potom, čo sa v Kočnerovom sejfe našiel audiozáznam, ktorý vyšiel aj na webe, nikto nestíha. Michelko sa tiež opýtal Kyselicu, či by bol schopný podporovať vládu, v ktorej bol Dzurinda, Mikloš a Bubeníkova, keby poznal obsah Gorily. Narážal na to, že v Radičovej vláde so spomínanými politikmi bol aj Matovič, hoci o obsahu Gorily už vtedy od novinára Nicholsona vedel.

Viem na čo narážate, že Matovič mal už vtedy ten prepis, odpovedal Kyselica. Matovič mu mal  povedať, že to mal len mesiac pred zverejnením Podľa Kyselicu Penta tam len bola nachytaná, ale takých skupín je tu viacej. Pokiaľ tu nebude nejaký zákon o hmotnej zodpovednosti politikov tak sa nič nezmení, uviedol. Celú reláciu si môžete pozrieť tu:

Pavol Novak

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj