Trnava 9. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)

V priebehu štyroch dní odchytal dva diametrálne odlišné zápasy. Kým v škótskom Glasgowe bol brankár slovenskej futbalovej reprezentácie Martin Dúbravka pri prehre 0:1 v neustálej permanencii, v nedeľňajšej derniére kvalifikačnej F-skupiny MS 2018 proti Malte (3:0) sa medzi žrďami nudil.
Na snímke brankár Slovenska Martin Dúbravka

“Sú zápasy, keď je práce viac, inokedy menej. Proti Malte to bol druhý prípad, nebola skoro žiadna. Takéto zápasy sú však pre brankára veľmi náročné, treba sa po celý čas sústrediť a byť pripravený. Chalani ale hrali výborne a uľahčili mi to, Maltu do ničoho nepustili. Druhý gól nás upokojil a úplne sme na ihrisku dominovali,” povedal Dúbravka po súboji v Trnave.
Okrem súboja s Maltou mal v hlave aj duel Slovinska so Škótskom, v ktorom Slovákom napokon pomohla remíza 2:2 k obsadeniu 2. miesta v F-skupine a udržaniu nádeje na baráž. “Vnímali sme reakciu našich fanúšikov, ktorí po slovinských góloch začali kričať a radovať sa. Bol to od nich pekný impulz, ale my sme sa v prvom rade sústredili na našu prácu,” podotkol Dúbravka.
Dvadsaťosemročný brankár pražskej Sparty si od júnového zápasu v Litve drží post reprezentačnej jednotky, z ktorého zatiaľ vytlačil Matúša Kozáčika. V piatich kvalifikačných zápasoch si Dúbravka viedol nad očakávania, mužstvo podržal svojimi zákrokmi v Anglicku i Škótsku a celkovo inkasoval v kvalifikácii MS 2018 len štyri góly, pričom ani na jednom nenesie vinu. “Neberiem to tak, že som Matúša vytlačil z brány. Dlho som ho podporoval a teraz sa na chvíľu obrátili naše pozície. Ale nie je pravidlo, že som chytal proti Malte a tým pádom budem aj nabudúce. Najdôležitejšie je, že držíme pohromade ako kolektív a držíme si navzájom palce.”
Či budú mať Slováci šancu zabojovať o šampionát v Rusku v novembrovej baráži, ukážu pondelňajšie zápasy v ďalších skupinách. Z ich pohľadu budú zaujímavé duely Wales – Írsko a Ukrajina – Chorvátsko, z ktorých potrebujú Slováci aspoň jeden nerozhodný výsledok. V hre je aj možnosť, že Srbsko prehrá s Gruzínskom, resp. Grécko nezdolá doma Gibraltár a súčasne Bosna a Hercegovina získa všetky body v Estónsku. “Som optimista a verím, že sa šťastena prikloní k nám,” vyjadril Dúbravka presvedčenie o šťastnom kvalifikačnom konci slovenského tímu.