Bratislava 23. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)

Bratislavská Dúbravka organizuje v sobotu v predvianočnom období druhý ročník Anjelskej kapustnice s charitatívnym zámerom.
Ilustračné foto

“Deň pred Vianocami ju navarí dúbravský Daniels pub na Lysákovej ulici. Za symbolickú dobrovoľnú sumu ju od 15.00 h ponúkne každému, kto chce prispieť rodine, ktorá nemá toľko šťastia a nemá zdravie,” informuje Lucia Marcinátová z tlačového oddelenia Miestneho úradu v Dúbravke.
Vlani zbierala táto mestská časť peniaze pre Jakuba a jeho mamu zo sociálne slabšej rodiny. Tento rok poputuje vyzbieraná finančná hotovosť rodine v náročnej životnej situácii. Pred 16 rokmi sa im v mestečku na strednom Slovensku narodil krásny chlapček s Downovým syndrómom a chorým srdiečkom. Keď mal rok a pol, rodičia opustili blízkych a prišli do hlavného mesta. Dôvodov bolo niekoľko – väčšia dostupnosť špeciálnych škôl, zdravotnej starostlivosti a väčší životný komfort pre znevýhodnené dieťa.
“Rodina žije veľmi skromne. Matka opatruje syna a otec pracuje, koľko vládze, musí si však ešte šetriť sily aj domov, pre syna. V jednoizbovom byte bývajú traja dospelí ľudia, no nesťažujú sa. Len aby im vystačilo na nájomné, lieky a výživové doplnky pre syna, potraviny a základné potreby. Príďte ochutnať našu Anjelskú kapustnicu a spravme spoločne krajšie sviatky tejto rodine,” pozýva Marcinátová.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.