Kuala Lumpur 3. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:SITA-Marko Erd)

Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Natália Dubovcová a Andrea Štrbová aj po druhý raz v tomto roku zostali tesne pred bránami semifinále na turnaji World Tour 2018/2019, tentoraz kategórie Three stars v malajzijskom Kuala Lumpur (30. apríla – 4. mája)

Na snímke zľava hráčky beachvolejbalu Natália Dubovcová a Andrea Štrbová

Slovenky nasadené ako deviate v piatkovom štvrťfinále prehrali 0:2 (-16, -14) s americkými päťkami podujatia Brooke Sweatovou a Kerri Walshovou Jenningsovou, 40-ročnou trojnásobnou olympijskou šampiónkou a trojnásobnou majsterkou sveta. Američanky sa slovenskej dvojici revanšovali za osemfinálovú prehru 1:2 z januárového štvorhviezdičkového turnaja v holandskom Haagu. Dubovcová a Štrbová na svojom druhom turnaji v tomto roku rovnako ako v Haagu obsadili výborné 5. miesto, za vystúpenia v Kuala Lumpur získali 360 bodov do rebríčkov.

Slovenky, ktoré vo štvrtok v extrémnych podmienkach odohrali tri víťazné zápasy, nezachytili úvod štvrťfinálového stretnutia, Američanky sa im už na začiatku vzdialili (7:2) a náskok si udržiavali (12:6). Dubovcová a Štrbová znížili na štvorbodový rozdiel (10:14), po ďalšej vydarenej pasáži Američaniek však zaostávali už o sedem bodov (12:19). Slovenky v závere ešte z manka skresali, favoritky premenili druhý setbal (21:16). Na začiatku druhej časti mali navrch Slovenky (3:0, 5:3), o chvíľu však bolo vyrovnané (8:8) a vzápätí Walshová so Sweatovou predviedli rozhodujúci nástup (11:8). Neskôr štyrmi bodmi v sérii ušli na 16:10 a koncovku zvládli bez problémov, opäť premenili prvý setbal, tentoraz i mečbal, ktorý mali po príjme (21:14).

Dubovcová a Štrbová, ktoré bojujú o účasť na budúcoročných OH v japonskom Tokiu, vo štvrtok v Malajzii získali cenný skalp, v osemfinále po výbornom výkone zvíťazili 2:0 (14, 14) nad nemeckými štvorkami podujatia Laurou Ludwigovou a Margaretou Kozuchovou. Úspešnejšia z tohto novozloženého páru Ludwigová je úradujúca olympijská šampiónka (2016) aj majsterka sveta (2017). Slovenky, ktorým vo svetovom rebríčku patrí 27. miesto, sa najbližšie predstavia na štvorhviezdičkovom turnaji v brazílskej Itapeme (15. – 19. mája). Informácie sú z webu Slovenskej volejbalovej federácie (SVF).

World Tour 2018/2019 v plážovom volejbale – Three stars – Kuala Lumpur (Malaj.) – piatok:

Štvrťfinále: Natália Dubovcová, Andrea Štrbová (SR-9) – Brooke Sweatová, Kerri Walshová Jenningsová (USA-5) 0:2 (-16, -14) za 29 minút

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Zdroj