Dublin 21. februára 2019 (TASR/HSP/Foto:wikimedia)
 
Medzinárodné letisko v írskom hlavnom meste Dublin prerušilo vo štvrtok nakrátko prevádzku po tom, ako bol nad pristávacou plochou spozorovaný dron. S odvolaním sa na vyhlásenie letiska o tom informuje spravodajská stanica Sky News

Ilustračné foto

“Z bezpečnostných dôvodov dočasne prerušujeme letové operácie… pre potvrdené spozorovanie dronu nad pristávacou dráhou,” oznámilo vedenie letiska na svojom účte na Twitteri. Cestujúcim zároveň odkázalo, aby aktualizované informácie o letoch sledovali na stránkach svojich aerolínií či účte letiska na Twitteri.
Zhruba o štvrť hodinu neskôr letisko na Twitteri informovalo, že jeho prevádzka je už obnovená a pasažierom sa za spôsobené nepríjemnosti ospravedlnilo.
Drony spôsobujú čoraz viac problémov leteckej doprave vo svete. V decembri minulého roka, krátko pred vianočnými sviatkami, bolo letisko Gatwick pri Londýne, druhé najrušnejšie v Británii, ochromené v dôsledku pozorovania dronov na 36 hodín. Viedlo to k zrušeniu alebo odkloneniu približne 1000 letov a spôsobilo problémy viac ako 100.000 cestujúcim.
 
Príspevok Dublinské letisko nakrátko prerušilo pre dron prevádzku zobrazený najskôr Hlavné správy.