Duban končí ako generálny riaditeľ nemocníc Svet zdravia a Procare

Bratislava 11. januára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Sieť polikliník ProCare a sieť nemocníc Svet zdravia patriacich finančnej skupine Penta bude mať od februára nového generálneho riaditeľa. Mareka Dubana vystrieda Vladimír Dvorový, ktorý doteraz viedol michalovskú nemocnicu. TASR o tom informoval Tomáš Kráľ, hovorca siete nemocníc Svet zdravia.
Na snímke Marek Duban

“Po úspešnej integrácii oboch spoločností súčasný generálny riaditeľ Marek Duban tento rok svoje pôsobenie v zdravotníckom sektore Penta Investments končí,” uviedol Kráľ.
Súčasný post riaditeľa michalovskej nemocnice prevezme po Dvorovom doterajší riaditeľ galantskej nemocnice Marián Haviernik. V Galante predstaví spoločnosť nového nástupcu už v najbližšom čase.
“Chceme vybudovať modernú organizáciu, ktorá bude atraktívna pre vysokokvalitný zdravotnícky personál a efektívnejšia. Ich splnenie si vyžaduje nového lídra. Pod vedením Vladimíra Dvorového sme v závere minulého roka dokázali v predstihu otvoriť michalovskú nemocnicu,” povedal Attila Végh, generálny riaditeľ medzinárodného holdingu Penta Hospitals International.
Duban sa ujal postu generálneho riaditeľa ProCare a Svet zdravia začiatkom apríla minulého roka. Jeho hlavnou úlohou bolo naštartovať integráciu oboch spoločností.
Dvorový (44) vyštudoval na Lekárskej fakulte Univerzity Karlovej v Hradci Králové. Najprv pôsobil v trebišovskej nemocnici ako sekundárny lekár, neskôr ako námestník LPS a od roku 2010 ako riaditeľ nemocnice. V máji 2017 bol poverený vedením Nemocnice Svet zdravia Michalovce. V decembri 2017 uviedol do prevádzky Nemocnicu novej generácie v Michalovciach.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)