Bratislava 20. mája 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)

Najlepšia kanonierka v histórii slovenskej hádzanárskej reprezentácie Katarína Dubajová sa vracia do národného tímu. Ako informuje oficiálny web Slovenského zväzu hádzanej (SZH), v zložení realizačného tímu ženskej reprezentácie sa pred kvalifikačným dvojzápasom play-off proti Švédsku v boji o MS 2019 v Japonsku (1. 6. 2019 o 17.00 h v Karlskrone a 6. 6.2019 o 18.00 h v Šali) udiali zmeny

Na snímke slovenská hádzanárka Katarína Dubajová (vľavo)

Tou podstatnejšou je zmena na pozícii asistenta hlavného trénera Jána Packu. Doterajšieho asistenta Františka Urbana nahradí na tomto poste bývalá reprezentantka Katarína Dubajová, ktorá pôsobí ako hrajúca trénerka prvoligového družstva HK Slávia Sereď.

Dvojnásobná najlepšia hádzanárka SR (2000 a 2001) sa na svoju novú úlohu v reprezentácii teší: “Ponuka pána Packu ma prekvapila, ale potešila. Beriem to ako výzvu, na ktorú sa už teším. Rada sa vzdelávam a toto je ideálna príležitosť posunúť sa dopredu z pozície trénerky.”

Štyridsaťročná vynikajúca ľavá spojka pôsobila na Slovensku predovšetkým v HK Slovan Duslo Šaľa, v ktorom dlhé roky patrila medzi opory družstva. Svoj posledný zápas za národný tím Slovenska, v ktorom sa priblížila k tisícgólovej hranici, odohrala obávaná kanonierka 14. júna 2015 v odvete II. fázy kvalifikácie MS 2015 proti Španielsku.

K zmene prišlo aj na pozícii vedúceho reprezentačného tímu, ktorú doteraz zastával Ladislav Podlucký strieda Roman Vigh, ktorý pôsobí ako manažér a mládežnícky tréner v klube HC Tatran Stupava.

Viceprezident SZH Ernö Kelecsényi odôvodnil zmeny v realizačnom tíme ženskej reprezentácie nasledovne: “V prvom rade by sme sa chceli Urbanovi a Podluckému poďakovať za doterajšiu odvedenú prácu. V júni nás čakajú dva náročné zápasy so silným súperom, ktorý bude favoritom, ale napriek tomu chceme spraviť všetko pre to, aby sme boli úspešní. Katka Dubajová bola vynikajúca hráčka a ja som presvedčený, že bude veľkou posilou na lavičke reprezentácie a zároveň dobrou spojkou medzi dievčatami a trénerom Packom.“

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK65 0900 0000 0051 5666 1326

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj