Washington 6. apríla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Brian Inganga)

Druhá americká spoločnosť začne testovať vakcínu proti novému koronavírusu. Spoločnosť Inovio Pharmaceuticals v pondelok uviedla, že dostala úradné povolenie na uskutočnenie testov na vzorke 40 zdravých dobrovoľníkov. Bezpečnostné testy sa uskutočnia vo Philadelphii a v Kansas City v americkom štáte Missouri

Ilustračné foto

Ide o prvý krok, ktorý má overiť dostatočnú bezpečnosť vakcíny. Potrebné však budú väčšie testy, aby bolo jasné, či je aj funkčná. Avšak aj v prípade, že výskum bude bezproblémový, bude podľa odhadov trvať viac než rok, než bude akákoľvek vakcína všeobecne dostupná.

V marci začali v USA už s klinickým testovaním inej vakcíny proti koronavírusu. Vyvinula ju biotechnologická spoločnosť National Institutes of Health and Moderna Inc. Testovanie sa uskutočňuje v meste Seattle v štáte Washington.

O vytvorenie vakcíny proti ochoreniu COVID-19 sa snažia početné tímy výskumníkov na celom svete. Dôležité pritom je, že sa usilujú vyvinúť iné druhy vakcín s pomocou nových technológií. To by mohlo nielen urýchliť ich výrobu v porovnaní s tradičnými vakcínami, ale mohli byť byť tiež účinnejšie.

V Spojených štátoch sa novým koronavírusom nakazilo doteraz vyše 337-tisíc osôb a takmer 10-tisíc mu už podľahlo.

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj