Bratislava 23. septembra 2019 (HSP/Foto:Screenshot)

V diskusnej relácií v politike na TA3 sa stretli predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker a predseda strany Spolu Miroslav Beblavý

Na snímke vpravo predseda strany Dobrá voľba Tomáš Drucker a vľavo predseda strany Spolu Miroslav Beblavý

Beblavý na úvod vymenoval strany, ktoré sú zodpovedné za to, kam sa dnes Slovensko dostalo. Sú to Smer, SNS a ĽSNS s ktorými vylučuje spoluprácu. Rovnako hneď vylúčil zo spolupráce aj Druckerovu stranu, pretože tá nevylučuje spoluprácu so Smerom.

Drucker reagoval na Beblavého invektívu, že bol ministrom za Smer. „Myslím, že ísť na ministerstvo s cieľom niečo urobiť a zmeniť, je viac, ako sa vyhraňovať a nič nerobiť a v tom vidím zásadný rozdiel medzi sebou a pánom Beblavým. Na ministerstve som bol, aby som veci presadil a keď som nebol schopný doručovať výsledky, ako som ich deklaroval od úvodu, tak som odišiel. Mnoho vecí sa mi podarilo zrealizovať aj za cenu, že niekto to cíti – ako pán Beblavý – že to bolo so Smerom, ale považoval som to za lepšie ako nerobiť nič. A stále to pokladám za viac, ako takéto prázdne reči o vyhraňovaní sa, ktoré k ničomu nevedú. Rád by som pripomenul pánovi Beblavému, že bol súčasťou vlády za SDKÚ v čase, keď vrcholila kauza Gorila. Ja samozrejme nepovažujem za správne teraz kolektivizovať vinu za udalosti, ktoré frustrovali spoločnosť, len vy my idete vyčítať, že ja som bol súčasťou Smeru?“

Beblavý sa s odpoveďou obrátil na moderátora: „My samozrejme rešpektujeme právo moderátora vybrať si hostí relácie, ale pán Drucker nie je pre nás súper hodnotovo ani preferenčne, s ktorým chceme súťažiť. Tu rétoriku, ktorú ste na mňa použil, je rétorika, ktorú na mňa použil Erik Tomáš zo Smeru, ich útočný pes. Ja nebudem ďalej reagovať ani sa s vami hádať. Slovensko potrebuje zásadnú zmenu, a preto sme pripravili náš program s názvom Bod zlomu. Ten kto sa stotožní s našim programom, nech nás volí. Podľa našich skutkov sa dáme posúdiť. Vznikajú tu takéto dcérske spoločnosti Smeru, ktoré budú útočiť, ktoré sa budú hádať, ale to nie je to, prečo sme tu. My sme tu, aby sme propagovali zmenu.“

Drucker reagoval, že on nebol ten, kto rozprával, že je odnož Smeru. „Takže ak hovoríte o útočení, tak ste bol Vy kto útočil. Delenie spoločnosti na mladých, starých nie je dobré, treba riešiť veci. Vy ste zaútočili spôsobom, že som odnož Smeru, že Smer je zlý. Na tom, že som sa snažil v Smere niečo urobiť, nevidím nič zlé a stále je to lepšie ako nerobiť nič. A keď hovoríte o skutkoch a výsledkoch. Aké výsledky máte? Keď ste bol štátny tajomník u ministra Kaníka, tak ste roztriedili dôchodcov na starodôchodcov a dobrých dôchodcov. Viac ako pol milióna dôchodcov do dnešného dňa zostali ako starodôchodcovia, ktorí ako k tomu došli, že sa ocitli v horšom postavení ako tí predchádzajúci. Ja môžem hovoriť o výsledkoch, za mnou je 26 programov, ktoré sme prijali na ministerstve zdravotníctva, zastavili sme reexport liekov….

Prerušil ho Beblavý, ktorý skonštatoval, že toto sú presne reči z komunikačného manuálu Smeru, ktorých časť je lživá, časť je dezinterpretačná a on teraz nebude 20 minút vysvetľovať, že to nie je pravda a že on ušetril ľudom 130 miliónov na hypotékach, čo žiadny iný opozičný poslanec nedokázal. “Ja sa s vami hádať nebudem. Ľudia vedia posúdiť. Ak si niekto myslí, že najdôležitejšie je, aby sme sa všetci spojili aj s pánom Ficom aj s pánom Pellegrínim aj s pánom Dankom a spoločne to tu ďalej ťahali, tak potom pán Drucker je jeho voľba. Ak si niekto myslí, že treba zásadnú zmenu, že Slovensko sa ďalej neposunie, kým nevymeníme Smer, SNS a ĽSNS, tak potom sme preňho voľbou my.

Beblavy ešte zaútočil na moderátora po otázke, že aj strana Sieť v roku 2016 pred voľbami koketovala zo Smerom. To je lož, to si vyprosím, lebo o tom nevedel nikto v strane.

Ďalšie zaujímavé dialógy s politikom, ktorý sa nechce hádať a neútočí, si môžete pozrieť TU.

Pavol Novák

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj