Drucker: Premiér pri doplnkových hodinách do mojej práce politicky nezasiahol

Bratislava 12. decembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)

Premiérovo vystúpenie považuje Drucker za zásah proti klmastvám opozície
Premiér Robert Fico (Smer-SD) politicky nezasiahol do práce ministra zdravotníctva Tomáša Druckera (nominant Smeru-SD), ak pripustil možné zrušenie doplnkových ordinačných hodín (DOH). Tvrdí to sám minister Drucker.
Na snímke minister zdravotníctva SR Tomáš Drucker

Ficov výstup pred médiami považuje skôr za “zásah proti klamstvám opozície” a nie do jeho práce. Opäť zdôraznil, že opozícia túto tému hrubo politicky zneužila a miatla ňou verejnosť.
“Premiér chcel svojím vystúpením zabrániť dezinformáciám šírených opozíciou,” povedal Drucker s tým, že Fico uznal, že zavedenie doplnkových hodín je racionálnym krokom, no “pre emočnú debatu niektorých poslancov začal uvažovať o ich zrušení”.
Drucker tiež povedal, že chcel, aby zavedenie doplnkových ordinačných hodín prešlo “normálnym legislatívnym procesom” a nie cez pozmeňovací návrh. V zdravotníckom parlamentnom výbore sa však podľa neho niektorí koaliční poslanci takto rozhodli a on to rešpektoval.
Minister si chce k téme doplnkových hodín ešte sadnúť s poslancami z výboru. Do mája 2018 chce s nimi nájsť riešenie, “ktoré znemožní zavádzanie občanov a politické zneužívanie tejto témy”. “A ak sa nám nepodarí vysvetliť a obhájiť doplnkové hodiny, tak nebudú,” uviedol.
Doplnkové ordinačné hodiny môžu lekári podľa parlamentom schváleného zákona zavádzať od mája 2018. Národná rada SR schválila spomínanú zmenu minulý týždeň.
DOH by mali byť od mája pre všeobecných lekárov a špecialistov nepovinné. Pacient sa v rámci nich má objednať, za vyšetrenie si bude musieť zaplatiť, keďže nebude hradené z verejného zdravotného poistenia. Maximálna suma bude 30 eur. Zákon ešte musí podpísať prezident SR.
Možnosť zavedenia doplnkových ordinačných hodín dostali poslanci do návrhu zákona cez pozmeňovací návrh. Predpísané lieky či ďalšie zdravotné výkony, ktoré lekár indikuje, budú aj v tomto čase hradené zdravotnou poisťovňou.
O zavedení DOH hovoril Drucker ešte začiatkom tohto roka. Od nápadu nakoniec po kritike lekárov upustil, minister to vtedy vysvetľoval tým, že na ne ešte nevyzrela doba.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)