Paríž 16. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Colný úrad Trnava)

Na dvore väznice v juhofrancúzskom meste Valence v kraji Drôme pristál v utorok dron, ktorý tam dopravil balíček s neznámym obsahom. Zdroje zo správy väznice podľa francúzskych médií predpokladajú, že zásielka obsahovala drogy.
Ilustračné foto

Väznica vo Valence patrí k najmodernejším vo Francúzsku. Dronu sa podarilo preniknúť cez sieť natiahnutú nad väzenských dvorom práve v čase, keď tam väčšina väzňov mala hodinovú vychádzku.
Dozorcovia zo strážnych veží dron spozorovali a okamžite vyhlásili poplach. Pri prehliadke väzňov po návrate z vychádzky sa však obsah zásielky nenašiel – zrejme si ju stihli medzi sebou rozdeliť a skryť.
Prípadom sa zaoberá polícia i prokuratúra. Odbory väzenských dozorcov dnes upozornili, že kauza je “prvým krokom smerom k dodávkam ešte nebezpečnejších vecí” takýmto spôsobom.
Teraz “to boli nepochybne drogy, nabudúce to môžu byť zbrane, výbušniny či kamera, z ktorej záznam môže uľahčiť útek” z väzenia, dodal odborový zväz UFAP UNSA Justice, ktorý pripomenul, že už roky márne žiada posilnenie bezpečnostných opatrení vo väznici.
Dodávka balíčka pre väzňa bola v prípade väznice vo Valence prvou. V nedávnej minulosti však už podobné prípady vo francúzskych väzniciach zaznamenali. Okrem preletov dronov ponad strážené väzenské objekty dron v januári do väznice v Annoulline na severe krajiny úspešne doviezol dva mobily.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.