Trenčín 27. februára 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)
 
Trenčianska hala M-Šport bude v nasledujúcich dňoch dejiskom jedného z najvýznamnejších bedmintonových podujatí na Slovensku. Medzinárodný turnaj Forza Slovak Open (27. 2. – 2. 3. 2019), ktorý patrí medzi podujatia Future Series, prilákal tento rok viac ako 250 hráčov až zo 43 krajín Európy, Ázie, Afriky a Ameriky

Na snímke Martina Repiská (vpravo)

Najpočetnejšiu zahraničnú výpravu tvoria Poliaci s 33 prihlásenými bedmintonistami.
Turnajovými jednotkami v dvojhrách budú Dán Kim Bruun (89. miesto v svetovom rebríčku) a Thajčanka Porntip Buranaprasertsuková (67.). Vo štvorhre mužov sa o triumf pokúsia úradujúci majstri Češka Jaromír Janáček, Tomáš Švejda (86.), v štvorhre žien sú hlavnými favoritkami Maďarky Nikoletta Bukoviczká, Daniella Gondová (79.). V mixe sú najvyššie nasadeným párom slovenskí reprezentanti Milan Dratva s Martinou Repiskou (111.).
Na turnaji si zahrá dovedna 19 Slovákov. Martina Repiská sa na podujatí predstaví po dvojročnej pauze. V singlovom pavúku je druhou najvyššie nasadenou hráčkou. “Na náš jediný medzinárodný turnaj na domácej pôde sa veľmi teším aj preto, že som ho minulý rok nehrala pre účasť na Jamajke. Tento rok si zahrám nezvyčajne všetky tri disciplíny. Prioritou ako vždy bude dvojhra, na súperku musím počkať z kvalifikácie. Štvorhru si prvýkrát zahrám s Miou Tarcalovou a na mix nastúpim klasicky s Milanom Dratvom. Aj tento turnaj bude testovací pred olympijskou kvalifikáciou začínajúcou už na konci apríla. Tohtoročná silná konkurencia urobí turnaj v Trenčíne zaujímavým nielen pre hráčov, ale aj pre divákov, a preto verím, že bude hala plná slovenských fanúšikov,” uviedla pre web Slovenského zväzu bedmintonu Repiská.
Úradujúca majsterka Slovenska má na turnaj pozitívne spomienky, pretože v roku 2015 sa jej v Trenčíne podarilo získať bronz a v roku 2016 skončila vo štvrťfinále. Milan Dratva bude jediným Slovákom priamo v hlavnej súťaži dvojhry mužov.
Po kvalifikačných bojoch sa hlavná súťaž začne vo štvrtok 28. 2. od 12.00 h, v piatok 1. 3. prídu na rad štvrťfinálové súboje, v sobotu je od 9.00 h na programe semifinále a od 17.00 h finále.
 
Príspevok Dratva a Repiská najväčšími slovenskými nádejami na Forza Slovak Open zobrazený najskôr Hlavné správy.