Žilina 28. marca 2018 (HSP/Foto:Facebook)
 
Žilinskí policajti zažili netradičnú záchrannú akciu, keď museli vyhrabávať ženu z betónovej šachty. Tá sa to nej prepadla počas prechádzky po poli. Našťastie mala so sebou mobilný telefón, ktorým privolala pomoc.

Na snímke žena zaseknutá v šachte

Policajtom v Žiline zavolala žena, ktorá bola podľa svojich slov uväznená v jame. Policajti ihneď išli na miesto, no presnú polohu ženy museli lokalizovať, v čom im pomohli okolití svedkovia. Ženu našli pri otvore zo šachty, zaseknutú medzi betónom a zeminou. Bola v šoku a sťažovala si na veľkú bolesť nohy. Do tejto nešťastnej situácie sa dostala tak, že pri prechádzaní cez poľnú cestu spadla do šachty hlbokej 3-4 metre, z ktorej ústil východ, v ktorom nakoniec uviazla.

Policajti ženu dostali von, keď zeminu odhrnuli lopatou. Poskytli jej prvú pomoc a vodu. Nakoniec zabezpečili, aby nedošlo k zraneniu iných osôb až do príchodu kompetentného správcu, ktorý šachtu uzatvoril.
Žena môže hovoriť o veľkom šťastí, keďže mala so sebou mobilný telefón.
Polícia tiež pripomenula nedávny príklad z Bratislavy, keď po páde do šachty s vodou zahynul mladistvý chlapec. Jeho telefón bol nájdený vonku pred šachtou. Príklad nešťastnej udalosti zo zahraničia je mladý britský turista, ktorý sa na dovolenke vracal sám z baru na hotel, spadol do šachty a jeho telo bolo nájdené až po približne piatich rokoch.
 


Príspevok Dramatická záchrana ženy v šachte zobrazený najskôr Hlavné správy.