Mexiko 16. septembra 2018 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Raymundo Ruiz)
 
Trojica útočníkov v odevoch typických pre hudobníkov mexického štýlu mariachi po útoku ušla na motorkách. Útok sa odohral na podujatí pri príležitosti Dňa nezávislosti.

Ilustračné foto

Päť ľudí zahynulo a osem ďalších utrpelo zranenia po streľbe, ktorú spustila na jednom z najväčších námestí v mexickej metropole Mexiko trojica útočníkov oblečených v odevoch typických pre hudobníkov mexického tradičného štýlu mariachi. Útočníci hneď po streľbe nasadli na motorky a ušli, informujú miestne médiá. K útoku došlo počas jedného z podujatí pri príležitosti Dňa nezávislosti, ktorý pripadá na 16. septembra a Mexičania si ním pripomínajú začiatok vojny za nezávislosť od Španielska v roku 1810.
Ako píše agentúra Associated Press (AP), útočníci si zrejme zvolili oblečenie v štýle hudobníkov mariachi paradoxne preto, aby boli čo najviac nenápadní. Námestie Garibaldi Plaza, kde k útoku došlo, je totiž typické tým, že na ňom často podobné súbory hrávajú pre turistov, navyše práve v sviatočné dni sa do týchto tradičných odevov obliekajú aj mnohí iní Mexičania.
 
Príspevok Dráma v Mexiku: Útočníci prestrojení za hudobníkov zabili piatich ľudí, ôsmich zranili zobrazený najskôr Hlavné správy.