K incidentu došlo na Bourke Street v centre mesta Melbourne, ktoré je metropolou štátu Viktória. Polícia uviedla, že „muž úmyselne vrazil do chodcov… Máme troch mŕtvych a 20 zranených“. Domnieva sa, že útok nesúvisel s terorizmom.

„Môžem potvrdiť, že si myslíme, že je to späté s útokom nožom, ktorý sa predtým odohral na juhu mesta. Páchateľ bol zadržaný. Neexistuje žiadne ďalšie ohrozenie verejnosti,“ povedal novinárom superintendant Stuart Bateson. Pri tomto incidente, ktorý sa odohral niekoľko hodín predtým, utrpela zranenia jedna osoba.

Podľa denníka Australian zdravotníci previezli do nemocnice štyri zranené deti. Na mieste bola aj bývalá šéfka polície štátu Viktória Christine Nixonová. Pre spravodajskú stanicu ABC uviedla, že videla na scéne prevrátený kočík. Následne k nej prikročila nejaká žena a pýtala sa, kde je dieťa.

Prvé správy hovorili o jednom mŕtvom a tucta až dvoch desiatkach zranených po tom, čo auto vrazilo do chodcov v centre druhého najväčšieho mesta Austrálie. Niektorí ľudia utrpeli vážne zranenia.

„Nezastavil sa, chodci sa snažili utiecť, ale ďalej ich zrážal,“ povedal nemenovaný očitý svedok. Ďalší, Kylie Clar, sa zveril, že videl „telá letieť vzduchom“. Pripadalo mu, že vozidlo je na úteku pred políciou. „Videl som už nehody, ale nikdy takéto zlé. Bolo to dosť brutálne,“ povedal miestny obchodník.