Praha 12. októbra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Pavel Sojka)
 
Jiří Drahoš v nedávnych senátnych voľbách zabodoval a suverénne vyhral prvé kolo volieb v Prahe 4, vybojoval si teda rovno kreslo v Senáte. V rozhovore s Pavlom Štruncom sa Drahoš rozhovoril o migrácii a napríklad obvinil premiéra Babiša z krádeže

Na snímke Jiří Drahoš

V rozhovore pre Info.cz Jiří Drahoš problém migrácie priznal a uviedol, že Európa migráciu rieši.
“Problém migrácie tu existuje a je značný. Ja som to otvorene hovoril mnohokrát v prezidentskej kampani. Problém je v tom, že my ten problém migrácie nevyriešime tým, že povieme – my si to tu zavrieme a nebudeme sa s nikým baviť. Ten problém migrácie je potrebné riešiť na úrovni Európy a tam sa ten problém rieši,” odpovedal Drahoš na otázku moderátora.
Drahoš ďalej uviedol, že Česká republika nemôže zostať izolovanou súčasťou tohto problému, Česko sa musí snažiť pomôcť ho riešiť.
Následne sa bývalý prezidentský kandidát rozhovoril aj o riešení sýrskej krízy, kde premiéra Babiša obvinilz krádeže”.
“Ja by som mohol s trochou preháňania povedať, že Andrej Babiš opisuje od Jiřího Drahoša. Ja som celú prezidentskú kampaň hovoril, že kľúčové je pomôcť tým ľuďom tam, nie ich zbierať na mori. Nedopustiť tú situáciu, kedy sa tu migranti na gumových člnoch utopia v Stredozemnom mori, alebo ich vyloví Frontex alebo iné lode. My by sme mali pomôcť tým ľuďom tam, tak aby nemali tú túžbu opustiť tú svoju krajinu,” uviedol Drahoš v rozhovore.
V prvom kole senátnych volieb sa priamo do Senátu podarilo dostať v Prahe 4 Jiřímu Drahošovi a na Vsetínsku Jiřímu Čunkovi. K senátnym voľbám v prvom kole prišlo 42% voličov.
 
Príspevok Drahoš obvinil Babiša z krádeže zobrazený najskôr Hlavné správy.