Bratislava 27. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP)

Súkromná zdravotná poisťovňa Dôvera a Zväz ambulantných poskytovateľov (ZAP) sa na podmienkach spolupráce nedohodli ani dnes. Obe strany však pripustili, že spejú k dohode
Ilustračné foto

Dôvera naznačuje, že by k nej mohlo dôjsť už vo štvrtok (28.9.), ZAP je vo vyjadreniach zdržanlivejší. Ak sa nedohodnú do konca septembra, asi 2000 ambulancií sa od októbra dostáva do nezmluvného vzťahu s poisťovňou. Lekári chcú viac peňazí do ambulantného sektora.
“Spejeme k dohode a mohlo by k nej dôjsť už zajtra, keď si písomne potvrdíme stanoviská, ktoré sme si prezentovali na dnešnom stretnutí,” povedal na krátkom brífingu Branislav Cehlárik, PR manažér Dôvery.
Posunuli sme sa o trocha ďalej, musíme to prediskutovať v správnej rade, a to ešte dnes,” uviedol zase Marian Kollár zo ZAP. Tiež predpokladá, že lekári by mali mať jasno vo štvrtok.
Najväčšia súkromná poisťovňa na trhu lekárom ponúka zvýšenie platieb o 11 percent v dvoch kolách. Jej predstavitelia však v utorok (26.9.) pripustili, že sú ochotní upustiť z nárokov na lekárov pre vyššie platby, no nie vo všetkom. Niektoré z nich totiž lekári kritizovali.
ZAP predstavuje asi tretinu ambulancií na Slovensku. Ak by sa od októbra dostali do nezmluvného vzťahu s Dôverou, pre jej pacientov by to štandardne znamenalo, že bude mať uhradené iba akútne vyšetrenia. Dôvera však tvrdí, že by ľuďom hradila to isté ako doteraz.
“Budeme platiť aj za neakútne vyšetrenia i predpísané lieky a SVaLZ. Budeme sa správať, ako keby existoval zmluvný vzťah. Ak by si pacient u lekára niečo platil, refundujeme to v stopercentnej výške,” povedal v utorok generálny riaditeľ Dôvery Martin Kultan.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.