Dostál: S úctou si pripomíname obete holokaustu

Bratislava 9. septembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Dnešný Deň obetí holokaustu a rasového násilia si s úctou pripomína aj Občianska konzervatívna strana (OKS)
Na snímke poslanec NR SR Ondrej Dostál (SaS)

“V súčasnom období je viac ako inokedy potrebné mať úctu k historickej pravde, pestovať pamäť národa a otvorene sa postaviť sympatizantom extrémistických hnutí a totalitných režimov, ktoré majú v 20. storočí na svedomí milióny obetí,” uviedol predseda OKS Ondrej Dostál.
Fašistický Slovenský štát je podľa neho temnou škvrnou na histórii Slovenska a holokaust jeho najhanebnejšou stránkou. Preto je povinnosťou nezabúdať na zločiny spáchané fašistickým režimom a s úctou si pripomínať jeho nevinné obete.
Obete holokaustu a rasového násilia si pripomenú dnes podvečer členovia a sympatizanti OKS pri Pamätníku holokaustu v Bratislave.
Deviaty september je Dňom obetí holokaustu a rasového násilia. Práve v tento deň v roku 1941 vtedajšia Slovenská republika prijala 290 represívnych paragrafov, tzv. Židovský kódex, ktorým sa začal proces židovských deportácií. Toto nariadenie o právnom postavení Židov, vydané vládnymi predstaviteľmi vojnového Slovenského štátu, patrilo medzi najprísnejšie protižidovské opatrenia v Európe.

Hlavné Správy

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.