Bratislava 26. júla 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)
 
Mimoparlamentná OKS podporuje v prezidentskej kandidatúre Františka Mikloška. Oznámil to predseda konzervatívcov Ondrej Dostál, ktorý je v NR SR členom klubu SaS. Strana považuje Mikloška za najlepšieho a svojimi hodnotami a životným príbehom pre OKS najbližšieho prezidentského kandidáta.

Na snímke František Mikloško

Dostálova strana podporila Mikloška bez podmienok, ten podporu prijal. OKS zároveň oceňuje, že voliči demokratickej opozície si budú môcť okrem Mikloška vyberať aj z ďalších dobrých kandidátov. “Ako takých vnímame Zuzanu Čaputovú a Roberta Mistríka,” uviedol Dostál.
Strana zároveň považuje za dôležité, aby kandidát demokratickej opozície postúpil do druhého kola prezidentských volieb, zvíťazil v ňom a stal sa na ďalších päť rokov prezidentom SR. OKS sa bude snažiť prispieť k tomu, aby tým kandidátom bol práve František Mikloško. “František Mikloško je mužom novembra 1989, prednovembrový disident a predseda prvého demokraticky zvoleného slovenského parlamentu po roku 1989. Je to človek, ktorý stojí pevne na pozíciách obhajoby demokracie a ľudských práv, civilizačnej príslušnosti Slovenska k slobodnému svetu Západu, občianskej zodpovednosti a rešpektu voči menšinám. Vždy jasne odmietal dve totality, ktoré ovládali Slovensko v 20. storočí, odpor voči komunizmu a fašizmu nie je uňho iba pózou, ale preukazuje ho svojimi skutkami a postojmi počas celého svojho života,” tvrdí OKS.
V ponovembrovej histórii podľa strany patril Mikloško k politikom, ktorí sa aktívne postavili proti mečiarizmu a politike reprezentovanej vládami Roberta Fica (Smer-SD), ktoré škodili Slovensku a spochybňovali ho ako slušnú krajinu. “František Mikloško je človekom hlbokých morálnych zásad, osobnej integrity, kultúrnosti, tolerancie a spolupráce. František Mikloško by bol podľa OKS dobrým prezidentom demokratickej Slovenskej republiky,” dodali konzervatívci.
 
Príspevok Dostál: OKS vyjadruje podporu prezidentskej kandidatúre Františka Mikloška zobrazený najskôr Hlavné správy.