San Lorenzo 30. decembra 2018 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Michal Svítok)
 
Desivá fotografia zraneného psa sa rozletela po celom internete. Užívateľov sociálnych sietí ešte viac vydesilo, že to urobili deti. Obrázok nie je vhodný pre slabšie povahy. Uvádza portál Blesk.

Ilustračné foto: Vodiaci pes

Fotografiu fenky s krvavou čeľusťou zverejnili pracovníčky psieho útulku v paraguajskom San Lorenze. Neskôr sa ukázalo, že sa skupina detí hrala s petardami.
Chytili fenku a rozhodli sa jej do papule napchať zapálenú petardu. Výbuch roztrhal fenke papuľu na kusy, dokonca jej prelomil čeľusť. Obeť bola doručená do útulku Celesta Florentin Aponte.
Fotku na svojej stránke na Facebooku zverejnil portál Blesk a hneď to rozpútalo ostrú diskusiu v komentároch.
Toto správanie detí, hovorí o úplnej bezcitnosti a neschopnosti rozlišovať dobro a zlo. Je im to možné vyčítať, keď vyrastajú na rozprávkach, kde si postavičky hádžu dynamit do domčeka a trieskajú sa kutáčom po hlave? Problém, ktorý vyplával na povrch po tomto otrasnom čine, je určite omnoho širší a zodpovednosť na rodičoch týchto detí, ktorí svoju úlohu pri výchove novej generácie zjavne nezvládli.
 

 
Príspevok Dôsledok príliš tolerantnej výchovy. Deti odpálili psa petardami. Nevhodné pre slabšie povahy zobrazený najskôr Hlavné správy.