Ottawa 8. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-/Fernando Llano)

Hurikán Dorian sprevádzaný vetrom s rýchlosťou až 155 kilometrov za hodinu, ktorý v noci na nedeľu zasiahol východné pobrežie Kanady, spôsobil rozsiahle záplavy a výpadky v dodávkach elektrickej energie. Informovala o tom agentúra AFP

Na snímke domy po hurikáne

Búrka sprevádzaná intenzívnym dažďom a silným vetrom, ktorá udrela na pobrežie kanadskej provincie Nové Škótsko južne od jej metropoly Halifax, vyvolala vlny vysoké až 20 metrov.

V dôsledku vetra, ktorý poškodil stĺpy elektrického vedenia, sa bez dodávok elektrickej energie ocitlo viac ako 450.000 domácností. Na niektorých miestach namerali meteorológovia v Novom Škótsku až 100 milimetrov zrážok. V centre Halifaxu sa na rozostavaný bytový dom zrútil stavebný žeriav. “Hovoríme tu o veľmi nebezpečnej búrke,” povedal Bob Robichaud z Kanadského centra pre hurikány.

Podľa meteorológov by sa mal Dorian “sprevádzaný ničivým vetrom a hustým dažďom” postupne presúvať na severovýchod, tesne minúť východnú časť Ostrova princa Eduarda a v nedeľu ráno miestneho času zasiahnuť západ provincie Newfoundland.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj