Bratislava 9. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)

Dopravný podnik Bratislava (DPB) kúpi nákladné vozidlo s prívesom pre účely autoškoly za vyše 100-tisíc eur s DPH od firmy Volvo Group. Tá vyhrala nedávno vyhlásený tender, pričom jej ponuka bola oproti predpokladanej hodnote zákazky nižšia o 3 100 eur bez DPH. Vyplýva to z informácií z Vestníka Úradu pre verejné obstarávanie. Volvo Group bola jedinou spoločnosťou, ktorá sa do súťaže o dodanie nákladného vozidla prihlásila

Ilustračné foto

Nákladné vozidlo s prívesom by malo mať podľa opisu predmetu zákazky tendra vážiť najviac 12-tisíc kilogramov. Jeho dĺžka bude minimálne osem metrov a šírka najmenej 2,4 metra. V súťažných podmienkach sú presne stanovené aj parametre prívesu, dokonca aj farba kabíny, ktorá má byť jasnočervená.

Dopravný podnik Bratislava vyhlásil tender na nákup nákladného vozidla pre autoškoly v auguste spolu s dvoma tendrami na nákup 85 autobusov za viac ako 27 miliónov eur bez DPH. Spomínané dva autobusové tendre ešte nemajú svojho víťaza, DPB nedávno predĺžil možnosť predkladania ponúk do 8. novembra.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj