Košice 18. februára 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Policajného zboru Košicie-okolie obvinil z trestného činu usmrtenia 18-ročného mladíka z okresu Košice-okolie. TASR o tom v nedeľu informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KRPZ) v Košiciach Jana Mésarová.
Ilustračné foto

Mladík podľa jej slov v sobotu (17.2.) o 15.15 h viedol osobné motorové vozidlo značky Honda Civic v smere od obce Čaňa na obec Ždaňa v okrese Košice-okolie, pričom pred mostom ponad rieku Hornád v katastri obce Ždaňa pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť vozidla, následne nezvládol mierne pravotočivú zákrutu, zišiel z vozovky, kde na chodníku zrazil 59-ročného chodca (59) z okresu Košice-okolie. Podľa doterajších zistení následne vodič s vozidlom preletel cez betónový múr a skončil v rieke Hornád.
“Chodec pri dopravnej nehode utrpel zranenia, ktorým po prevoze do nemocnice vo večerných hodinách podľahol. Vodič podľa predbežnej lekárskej správy utrpel ľahké zranenia, bol podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Na mieste mu bol zadržaný vodičský preukaz. Škoda na vozidle bola predbežne vyčíslená na 300 eur,” spresnila Mésarová s tým, že obvinenému vodičovi za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na dva až päť rokov.
Bližšie okolnosti dopravnej nehody, ako i presná príčina jej vzniku, sú podľa polície predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy, ktorý bol privolaný na miesto udalosti.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.