Zaha Hadid je jedna z najznámejších architektiek. Jej tvorba sa vyznačuje zaoblenými tvarmi, pričom zvyčajne totálne ignoruje geometrickú pravidelnosť. Ak by sme o nej povedali len toľkoto, perfektnou ukážkou tejto zosnulej architektky by bol nasledujúci projekt s názvom HighLine, ktorý je zároveň aj jej posledným. Kompletné otvorenie je v roku 2024, prvá časť by však mala byť dokončená už tento júl. No čo tento nezvyčajne vyzerajúci komplex vlasne ponúka?

 

Dopraj si luxus v podobe súkromného IMAXu či robotickej obsluhy vo futuristických newyorských apartmánoch. Jediným háčikom je päťmiliónová cena

 

Za 4,9 milióna dolárov dostaneš priam futuristický luxus. Za projektom HighLine stojí developer s úsmevným názvom Related Companies. Celý komplex je vysoký 41 metrov a ponúka 40 apartmánov za spomenutú cenu, s nimi sú však v ponuke aj dva penthousy za astronomických 50 miliónov dolárov. Najväčší apartmán dosahuje veľkosť až 613 metrov štvorcových. Pozrime sa však na to, kde spočíva tá pravá unikátnosť. HighLine má v sebe niečo ako automatizovanú garáž, ktorá po odparkovaní auto umiestni a prihlásením sa do systému zas naopak auto privolá. Hneď vedľa garáže sa nachádza súkromné odhlučnené IMAX kino s kapacitou dvanásť ľudí. Ďalej kúpeľe, wellness, fitness centrum a bazén s 23-metrovým priemerom. Všetko funguje na takzvanom condo štýle, čo znamená, že majitelia apartmánov ich ďalej prenajímajú. Nižsie v galérii máš priložené vizualizácie, developeri zatiaľ veľa odhaľovať nechcú, aj napriek tomu, že už ponúkajú osobné obhliadky. Pozdáva sa ti takéto bývanie?

 

Zobraziť galériu 8 galeria