Kyjev 11. decembra 2019 (HSP/Politikus/Screenshot:YouTube)

Pavel Šilipin na portáli Politikus publikoval zaujímavý názor na ďalší vývoj situácie na Ukrajine. Šilipinove predpovede sa v minulosti pomerne často vyplnili a pomerne presne vystihoval v predstihu, čo sa bude na Ukrajine diať. Ohľadne stretnutia Normandskej štvorky pred niekoľkými dňami uviedol, že žiaden pokrok v Paríži nebude, pretože si ho neželajú Američania a ani Kyjev, ktorý Američania momentálne riadia.

Ilustračné foto

Podľa Šilipina by mohli byť Minské dohody historickou šancou Ukrajiny vrátiť sa k civilizovanému životu. Postup ako dostať situáciu do normálu je v prvom rade obnoviť dialóg.

V roku 2010 sa podarilo ukončiť v Kirgizsku obdobie politického zápasu a polarizácie spoločnosti, napriek tomu, že v USA si tak neželali. Zišli sa predstavitelia všetkých politických zoskupení a začali konštitučný proces na konci ktorého bol cieľ prijať novú kirgizskú ústavu. Tento proces úspešne vyvrcholil v referende, v ktorom novú ústavu Kirgizi prijali a uskutočnili parlamentné a prezidentské voľby. Kirgizsko je dnes pokojné.

Niečo podobné sa uskutočňuje dnes v Sýrii. Zišli sa predstavitelia všetkých politických strán a zoskupení, ktoré začali rokovať o novej sýrskej ústave. Proti sú len bandy teroristov obkľúčené v Idlibe, časť proamerických Kurdov a zvyšky teroristov Islamského štátu, ktorých viacerí ruskí experti považujú za zástupnú armádu Američanov. Napriek všetkým snahám Američanov zastaviť proces prijatia novej sýrskej ústavy a ukončenia občianskej vojny v Sýrii už predstavitelia všetkých frakcií (s výnimkou spomenutých proamerických skupín) rokujú v Ženeve s Asadom. Môže to trvať ešte dlho, no celý proces sa už začal a na jeho konci bude slobodná Sýria.

Platí axióma, že všetky katastrofické sociálne otrasy, umelé farebné revolúcie a občiansku vojnu možno prekonať, napriek snahám jej iniciátorov. Podobne to bude aj na Ukrajine, kde sa však politické elity silou mocou vzpierajú možnosti začať proces rozhovorov a spolupráce. Je to pochopiteľné, tí, ktorí zinscenovali prevrat na Ukrajine, nechcú mať pokojnú a prosperujúcu Ukrajinu, v ich plánoch je Ukrajina, ktorá plní úlohu baranidla v hybridnej vojne voči Rusku. Takže žiadne Minské dohody a ich plnenie nie sú na programe dňa, pretože to nevyhovuje Američanom.

A teraz prognóza na najbližšie obdobie. Doneck a Luhansk bude na budúci rok ráznejšie odpovedať na provokácie a útoky ukrajinských ozbrojených síl. Ukrajinci si na vlastnej koži opäť prežijú porážky podobné tým v Debalceve či Ilovajsku a Kyjevu pribudnú problémy i vrásky na čele. Na Ukrajine sa zrýchli rozklad štátu, ktorý iniciovali v roku 2014 Američania farebnou revolúciou (Majdanom) a ktorí úspešne podporujú samotní Ukrajinci, pretože nedodržiavali Minské dohody. Konflikt na Ukrajine bude trvať žiaľ ešte niekoľko rokov, vyčerpávať však bude v prvom rade Ukrajinu a jej spojencov.

Rusi, Francúzi a Nemci včera poskytli Kyjevu štyri mesiace na to, aby v Kyjeve začali plniť Minské dohody. Ukrajina k takémuto kroku nepristúpi a žiadne termíny nedodrží. Podpíše si tak vlastný ortieľ, ktorý povedie k totálnemu rozpadu krajiny. Krajinu so zmrazeným konfliktom (zmrazený konflikt na Ukrajine geopoliticky vyhovuje Rusku) nikto v NATO alebo EÚ nechce a ani nebude chcieť, Ukrajinci prežijú podobný rozklad aký spôsobili v Rusku v rokoch 1991-1997 Američania, ťažiť z ukrajinskej biedy budú  len Američania.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj