Washington 19. apríla 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Pablo Martinez Monsivais)

Donald Trump sa posťažoval na katastrofálnu migračnú politiku svojho predchodcu Baracka Obamu a informoval, že musí podniknúť rozhodné kroky proti organizovanému zločinu v USA, najmä voči latinskoamerickému gangu Mara Salvatrucha (MS-13)

Americký prezident Donald Trump

Členovia Mara Salvatrucha pochádzajú vo väčšine prípadov z krajín Centrálnej Ameriky. Silné pozície má gang v Mexiku, Salvadore, Hondurase, Nicaragui, Guatemale a USA. Gang, ktorý sa zaoberá širokým spektrom trestnej činnosti (rocketing, vraždy, prostitúcia, drogy, obchod so zbraňami, prevádzačstvo…) má okolo 300 tisíc členov, pričom v USA pôsobi približne 40 tisíc členov Gangu.

Mara Salvatrucha patrí k najkvravejším gangom a predstaviteľom organizovaného zločinu v USA. Gang je veľmi dobre vyzbrojený a pôsobí najmä v latinskoamerickom prostredí. Donald Trump krátko po svojej inaugurácii podpísal zákony o sprísnení imigračnej politiky a takisto naplánoval stavbu steny na mexicko-americkej hranici, ktorá by mala brániť príchodu nelegálnych imigrantov.

Protiimigračná politika Donalda Trumpa však naráža na odpor bývalých členov Obamovej administratívy, ktorí naďalej pôsobia v amerických štátnych štruktúrach.

Tu si môžete pozrieť video k článku:

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.