Washington 31. júla 2019 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Alex Brandon)

Americký prezident Donald Trump v utorok varoval Čínu, aby nečakala s obchodnou dohodou na skončenie sa jeho prvého prezidentského obdobia a nové voľby. Vyhlásil, že ak v novembri 2020 bude znovuzvolený, podmienky dohody budú pre Peking podstatne horšie

Na snímke Donald Trump

Trump v utorok napísal na Twitteri, že ak bude Čína čakať a on opäť vyhrá, dohoda bude podstatne tvrdšia, ako keby ju uzavreli skôr, alebo sa neuzavrie žiadna dohoda. Peking podľa amerického prezidenta zatiaľ takisto neplní svoj sľub týkajúci sa nákupu poľnohospodárskych produktov z USA. To by podľa predstaviteľov USA bolo gestom dobrej vôle a mohlo by byť súčasťou konečnej dohody.

USA a Čína obnovili po dlhšej pauze obchodné rokovania. Americká delegácia, ktorej súčasťou sú aj minister financií Steven Mnuchin a obchodný splnomocnenec Robert Lighthizer, pricestovala v utorok do Šanghaja. Tam sa stretne s čínskymi predstaviteľmi na čele s vicepremiérom Liou Chem. Rokovania by mali trvať do stredy (31. 7.).

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj