Washington 08. januára 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Patrick Semansky)

Novozvolený prezident USA Donald Trump aj naďalej vzdoruje záverom amerických spravodajských služieb, ktoré bez dôkazov tvrdia, že  Rusko bolo zapojené do hackerských útokov na Demokratickú stranu, čím údajne ovplyvnilo voľby. Trump na sociálnej sieti Twitter napísal, že chce zlepšovať  vzťahy s Ruskom a len “hlupáci” si môžu želať opak

Na snímke Donald Trump

Na snímke Donald Trump

“Mať dobré vzťahy s Ruskom je dobrá vec, nie zlá vec. Len hlúpi ľudia alebo blázni, by si mohli mysleli, že je to zlé, máme dosť problémov na celom svete bez toho, aby sme mali ďalší. Keď budem prezidentom, Rusko nás bude rešpektovať oveľa viac, než je tomu teraz a obe krajiny budú možno spoločne pracovať na riešení niektorých z mnohých veľkých a pálčivých problémov a otázok na svete,” napísal Trump na sociálnej sieti Twitter.

Spravodajské služby USA zverejnili v piatok správu, v ktorej sa uvádza, že ruský prezident Vladimír Putin osobne  nariadil hackerské útoky s cieľom oslabiť šance demokratickej kandidátky Hillary Clintonovej na zvolenie za prezidentku Spojených štátov. Trump však už skôr túto konšpiráciu tajných služieb odmietol a vyhlásil, že na to neexistujú žiadne dôkazy.

Namiesto toho, aby sa riešili nekalé praktiky Demokratickej strany, sa rieši, kto je zodpovedný za hackerské útoky. Nedôveryhodné americké tajné služby, ktoré klamali o zbraniach hromadného ničenia v Iraku, teraz znova tvrdia niečo, na čo neexistujú žiadne dôkazy a mainstreamové médiá znova šíria propagandu vydávajúc tvrdenia amerických tajných služieb za fakt.

Donald Trump však svojimi vyhláseniami dáva rusofóbnym vojnovým štváčom jednu “facku” za druhou. Zlepšenie vzájomných vzťahov medzi USA a Ruskom jednoznačne prospeje celému svetu.

Samuel Gdovin