Washington 6. januára 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)

Novozvolený americký prezident Donald Trump sa dnes zaviazal k razantnej akcii, aby sa zabránilo počítačovým útokom. Tento svoj plán zverejnil po schôdzke, na ktorej ho predstavitelia amerických tajných služieb informovali o ruskom hackerskom útoku počas prezidentských volieb.

Na snímke Donald TrumpNa snímke Donald Trump

Trump sa nevyjadril, že verí, že na e-mailové servery Demokratickej strany prenikli a správy z nich na WikiLeaks zverejnili ruskí hackeri. Iba zdôraznil, že “to nemalo vplyv na výsledok volieb”.

“Kým Rusko, Čína, ďalšie krajiny, vonkajšie skupiny a ľudia Sa sústavne pokúšajú preniknúť do počítačovej štruktúry našich vládnych inštitúcií, podnikov a organizácií vrátane Demokratického národného výboru, nemalo to absolútne žiaden vplyv na výsledok volieb vrátane faktu, že sa nevyskytla žiadna nepovolená manipulácia s hlasovacími prístrojmi,” uviedol Vo vyhlásení.

Trump, ktorý pred schôdzkou spochybňoval závery spravodajcov, označil dnešné stretnutie za “konštruktívne” a vyjadril podporu práci spravodajských služieb.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.