Las Vegas 4. októbra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP/Evan Vucci)

Americký prezident Donald Trump s manželkou Melaniou navštívili dnes v nemocnici zranených po nedeľnej streľbe na country festivale v americkom Las Vegas, uviedla agentúra AP.
Na snímke Donald Trump s manželkou

Trumpovci po prílete do Las Vegas zamierili za zranenými a lekármi do nemocnice, neskôr v priebehu dneška sa stretnú so záchranármi a policajtmi zasahujúcimi priamo na mieste hudobného festivalu pod holým nebom, kde Stephen Paddock zabil takmer 60 ľudí a 500 ďalších zranil.
“Vyjadríme našu úctu a stretneme sa s policajtmi, ktorí vykonali skutočne fantasticky dobrú prácu, a to vo veľmi krátkom čase,” povedal Trump novinárom pred odletom z Washingtonu. “Pre mňa osobne to bude veľmi, veľmi smutný deň,” dodal.
Trump neplánuje počas svojho pobytu v Las Vegas verejne vystúpiť. Vyšetrovanie tragédie podľa neho stále pokračuje a naznačil, že v dohľadnej dobe by mohli zverejniť ďalšie podrobnosti.
Predpokladaná priateľka Paddocka (64), ktorý sa zabil sám skôr, než do izby na 32. poschodí lasvegaského hotela vtrhlo zásahové komando, pricestovala podľa informácií médií v utorok večer do USA, aby ju vypočula polícia. Marilou Danleyová (62) žila s Paddockom, v čase útoku však bola na Filipínach.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.