Svet 17. apríla 2017 (HSP/Foto: TASR/AP-Evan Vucci)

Alexander Rodgers okomentoval na portáli politikus svojráznym spôsobom momentálne dianie v svetovej politike

Keď čítam niektorých liberálnych analytikov, čo hovoria o Sýrii a Kórei, neverím vlastným ušiam. Píšu bez toho, aby sa čo i len trochu snažili svoje slová prispôsobiť realite. Jeden z analytikov napríklad napísal, že “po údere Trumpa v Sýrii  sa čínsky prezident Si Ťin Pching stiahol a prijal všetky americké podmienky”.

Na snímke prezident Donald Trump

Takže sa čínsky prezident stiahol a preto požaduje od USA stiahnuť všetky časti protivzdušnej obrany a na hranici Severnej Kórei sa nachádza 150 tisíc čínskych vojakov. Jeho požiadavka voči USA je vlastne podľa uvedeného analytika prejavom kapitulácie. Ďalší podobný pacient, tentoraz z Ukrajiny, píše, že po severokórejskej kríze Južná Kórea a Japonsko začnú masovo kupovať americké systémy protivzdušnej obrany. Kvôli čomu ich začnú kupovať? Ich už niekto bombardoval s pomocou letectva?

Skúsme sa teraz oprieť o reálne fakty a logiku a nechajme bokom rôznych analytikov, ktorí nepoužívajú zdravý rozum.

Vďaka Američanom si teraz mnohé krajiny povedali, že musia urýchlene vyvíjať svoje jadrové zbrane. Dôvod je jednoznačný. Krajiny, ktoré nemajú jadrové zbrane, jednoducho Američania bombardujú tak ako Sýriu, pričom nejaký dôvod si vždy nájdu. Američania kašlú na OSN, medzinárodné zmluvy, keď im to vyhovuje, tak zaútočia. A na krajiny, ktoré atómové zbrane majú, sa zaútočiť boja. Všetko, čo Donald Trump robí, potvrdzuje len jedno – začnite si vyrábať atómové zbrane, ináč sa môžete stať americkým fackovacím panákom.

Vlastniť atómové zbrane je evidentne jediný spôsob, ako držať na uzde bláznivých kovbojov. No a kým nie sú atómové zbrane, treba si kupovať ruské systémy protivzdušnej obrany, americké systémy predsa zostreľovať americké lietadlá nebudú.  Už teraz na ruskom ministerstve zahraničných vecí pribúdajú žiadosti o získanie ruských systémov protivzdušnej obrany (ministerstvo zahraničných vecí RF je prvý kontakt ešte pred vojakmi). A všetci žiadajú rovno S-400.

Rusko v medzinárodnom právnom poli momentálne pôsobí ako pevný bod. USA už ukázali, že reagujú spontánne a bez plánu. Že pľujú na zásady OSN a medzinárodné pravidlá. Rusko je síce  vykresľované západnou propagandou ako agresor, no pritom sa práve USA správajú rovnako ako Hitler či maniak so sekerou. A pri nohách sa Američanom servilne tmolí ako pudlík britský minister zahraničných vecí Boris Johnson.

Britská a americká diplomacia sa zdiskreditovali. Čo sa týka Donalda Trumpa – vrátil pracovné miesta do USA? Nevrátil. Rieši problémy s deficitom a štátnym dlhom? Nerieši. Upevňujú si USA svoju pozíciu na medzinárodnej scéne? Nie. Navyše vyzerajú ako totálni hlupáci, lebo ako ináč nazvať fakt, že Donald Trump povie, vystrelili sme 59 rakiet na Irak a redaktorka sa spýta “mysleli ste Sýriu” a on odpovie” áno presne, na Sýriu”. To znamená len jedno: Trumpovi je úplne jedno, čo bombarduje alebo čo bude bombardovať – Sýriu, Irak alebo Albánsko, vybrať si Američania môžu ľubovolne.

Pred niekoľkými týždňami americká senátorka obvinila Rusko, že Rusi podporujú prevrat v krajine Limpopo. Ani len netušila, že taká krajina neexistuje a nachytali ju ruskí prankeri. Momentálne je situácia taká, že pokiaľ existujú tupí americkí politici a vojaci, nikto sa nemôže cítiť bezpečne. Žiaľ to nie je vtip, ale fakt.

A na margo tých, čo tvrdia, že Kórejci sa naľakali. Veď predsa vyskúšali napriek americkému zákazu raketu. To, že sa štart nepodaril, nič neznamená, aj Američanom a aj Rusom sa niekedy štart rakety nepodarí. Kórejci však ukázali, že pľujú na Trumpa a ostatných pindosov.

Alexander Rodgers