Kedy ste trénovali na Floride prvýkrát a kto vám toto miesto odporučil?

Na Floride som bola prvýkrát, keď som mala ešte len 12 rokov, vzal ma sem môj vtedajší tréner Leo Majerník. Potom sa cesty sem stali zvykom, keďže som tu hrávala veľké turnaje do 14 či do 18 rokov, ktoré boli na programe vždy v decembri. Spojili sme to aj s prípravou. Keď som vstúpila na profiokruh, pokračovala som v tom.

Stihli ste sa už porozprávať s majiteľkou akadémie Chris Evertovou?

Zatiaľ nie. Chris nechodí na kurty každý deň, zájde sem striedmo. Už sme sa bavili s jedným trénerom a vravel, že čoskoro by sem mala zavítať. Teším sa, pretože vždy si pozrie celý tréning, čo ma ešte viac motivuje.

Musíte si za kurty platiť alebo ste pre akadémiu živou reklamou?

Nikdy som tu nemusela platiť, Chris nám v tomto smere vždy vyšla v ústrety. Mali sme zadarmo kurty aj fitko. Dokonca nám vychádzajú v ústrety aj časovo, dajú nám k dispozícii kurty vtedy, keď potrebujeme. Ostatným deťom z akadémie prispôsobia podľa toho harmonogram. Pani Evertová mi vravela, že je za nás rada, pretože sme motiváciou pre mladých hráčov, ktorých tu má.


Domča sa stala na Floride objektom na spoločnú fotku.
Foto: Michal Smrčok

Vidieť piatu tenistku sveta nie je každodenná záležitosť. Chodia sa na vás pozerať turisti ako na atrakciu?

Občas áno. Záujem sa zvýši najmä ku koncu sústredenia, pretože práve vtedy sem prichádzajú tenisti na veľké juniorské turnaje. Sedia okolo kurtu a vždy sú úplne hotoví. (úsmev)

Už ste absolvovali mediálny termín s americkými novinármi?

Zatiaľ nie. Mali prísť z Tennis Channel, ale zrušila som to, pretože doma na Slovensku toho bolo za uplynulé dni naozaj veľa. 

Koľko hodín denne trénujete a ako to máte rozfázované?

Ideme systémom tri dni tréning, deň voľna. Prvý deň máme dvakrát tenis a dve kondičky, druhý deň tenis doobeda a dlhšia kondička poobede, tretí je rovnaký ako úvodný.

Ako vyzerá regenerácia? Majú v akadémii nejaké ‚vychytávky‘ typu ľadový kúpeľ či kryokomora?

Majú tu ľadový kúpeľ, čo je super. U nás v Bratislave som to nikde nevidela. Túto možnosť využívam aj na turnajoch, veľmi to pomáha regenerácii. Okrem toho sa o mňa každý večer stará fyzioterapeut Jožko Ivanko.

Kde počas týždňov na Floride bývate?

Odkedy sem chodíme, bývame vždy na tom istom mieste. Sú to apartmány a máme to z nich všade blízko aj peši. Máme tu kuchyňu s obývačkou a každý má svoju spálňu. Na to, čo potrebujeme, nám to úplne stačí.

Takže ste si neprenajali ani poriadny americký hot rod?

Na to si tu naozaj nepotrpíme. Máme veľký šesťmiestny van, ktorým chodíme počas voľných dní na nákup a do mesta.


V príprave na novú sezónu nič nechce podceniť.
Foto: Michal Smrčok

Kto má na starosti jedlo? Rafael Nadal počas Wimbledonu rád varí pre celý tím…

(Smiech) Ale pochybujem, že varí stále! Občas pomáha trénerova manželka Katka, ktorá je tu s nami vždy, ale väčšinou to má na starosti môj muž Michal. Varíme si najmä obedy, večer si zájdeme na šalát alebo inú drobnosť. Stravu sme vždy prispôsobovali podľa toho, v akej forme som prišla. Ak som bola pribratejšia a potrebovala schudnúť, mala som špeciálny režim – čo, kedy a koľko môžem zjesť. Teraz mám váhu v poriadku, takže to príliš nesilíme. Jedálniček tvoria najmä strukoviny, ryby a šaláty s kuracím mäsom.

Spoločnosť vám robia aj psíci Mia a Woody. Kto sa o nich stará?

Na Floride sú s nami vždy a je to najdlhší čas v roku, kedy sme s nimi, čo je úplne super. Sú nenároční na starostlivosť, takže vlastne nikto a zároveň všetci.

Dávajú si okrem vás do tela aj otec Milan a manžel Michal v rámci solidarity?

Občas so mnou absolvujú ranné výbehy. Michal chodí do fitka, realizačný tím hráva spolu tenis, takže sa hýbu všetci. Kondičný a tenisový dril so mnou absolvuje iba sparing Zdeněk Děrkas.