New York 10. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mary Altaffer)

Dom, v ktorom americký prezident Donald Trump strávil prvé štyri roky svojho života, je teraz možné prenajať si za 777 dolárov za noc
Rodinný dom sa nachádza v newyorskej štvrti Queens a jeho kapacita je 20 návštevníkov, uviedla v stredu spravodajská stanica BBC.
Dom, v ktorom vyrastal Trump, ponúka ubytovanie; 777 dolárov za noc

Dom v tudorovskom štýle sa po vlaňajšom zvolení Trumpa za hlavu štátu predal za vyše dva milióny dolárov. Nachádza sa v ňom päť spální a tri kúpeľne. Návštevníci ho však nemôžu využívať na večierky, ani doň vodiť svojich zvieracích miláčikov. Súčasní majitelia túto nehnuteľnosť zakúpili v marci.
“Ide o jedinečnú príležitosť ubytovať sa v dome súčasného prezidenta. Od čias, keď tu býval Trump, sa mnoho v dome nezmenilo,” uvádza sa v inzeráte sprostredkovanom spoločnosťou Airbnb. Dom dal postaviť Trumpov otec, developer Fred Trump, v roku 1940 a spomína sa i v prezidentovom rodnom liste.
Donald Trump vlani v septembri v televíznej šou Jimmyho Fallona vyhlásil, že by túto nehnuteľnosť chcel získať do vlastníctva. Krátko nato bol dom stiahnutý z ponuky.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.