Islamabad 30. augusta 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Pakistan National Assemby via AP)

Dolná komora pakistanského parlamentu prijala dnes rezolúciu odsudzujúcu výrok prezidenta USA Donalda Trumpa, že Pakistan poskytuje útočisko teroristom bojujúcim proti americkým vojakom v susednom Afganistane.
Na snímke poslanci pakistasnkeho parlamentu

Národné zhromaždenie vo svojom uznesení odmietlo Trumpov “nepriateľský” výrok a svojej vláde odporučilo, aby zvážila, či neodložiť vysielanie delegácií do USA i prijímanie delegácií odtiaľ.
Islamabad už zrušil návštevu amerického osobitného predstaviteľa pre Pakistan a Afganistan, ktorá sa mala konať tento týždeň, poznamenala agentúra AP.
Donald Trump 21. augusta predstavil novú stratégiu pre Afganistan. Vyhlásil, že jej cieľom je zničiť teroristické organizácie al-Káida a Islamský štát a zabrániť Talibanu, aby sa zmocnil krajiny.
K tomu ale doplnil, že USA “už nemôžu mlčať” o útočiskách teroristov v Pakistane. Pakistan podľa neho často poskytuje útočisko “agentom chaosu, násilia a teroru” a Taliban a iné tamojšie skupiny predstavujú hrozbu aj za hranicami tohto regiónu.
“Platíme Pakistanu miliardy a miliardy dolárov a v tom istom čase poskytujú prístrešie tým istým teroristom, s ktorými bojujeme,” uviedol s tým, že sa to musí “okamžite zmeniť”.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.