Vatikán 14. marca 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alessandra Tarantino)

Dokumentárny film o pápežovi Františkovi “Pope Francis: A Man Of His Word”, ktorý z iniciatívy Svätej stolice nakrútil renomovaný nemecký režisér Wim Wenders, príde do amerických kín 18. mája a v júni ho začnú premietať aj kiná v spolkovej republike. S odvolaním sa na vatikánske zdroje o tom informovala tlačová agentúra DPA.

Na snímke pápež František

Dvojnásobného čestného doktora teológie Wima Wendersa, rodáka z Düsseldorfu preslávili popri hraných filmoch ako napríklad Paríž, Texas, ocenený Zlatou palmou na MFF v Cannes, alebo Nebo nad Berlínom aj dokumentárne snímky vrátane filmu Buena Vista Social Club. Filmár je laureátom značného počtu festivalových a iných cien, a to nielen nemeckých, ale aj britských, francúzskych či talianskych.
“Pápež František je žijúcim príkladom muža, ktorý si stojí za tým, čo hovorí. V našom filme odpovie na mnohé otázky – priamo, spontánne a celkom otvorene, zoči-voči divákovi,” povedal počas nakrúcania Wim Wenders, ktorý vďaka ústretovosti Vatikánu absolvoval s pontifikom niekoľko dlhých rozhovorov.
Pápež František, ktorý približuje vo filme svoju životnú púť, hovorí v dokumente o témach ako bieda, násilie, ekologická zodpovednosť, migrácia, konzum či sociálna spravodlivosť.
Vlani prišiel do slovenských kín hraný film o argentínskom pápežovi, v ktorom hlavu katolíckej cirkvi stvárnil argentínsky herec Darío Grandinetti. Termín uvedenia Wendersovho dokumentu v SR zatiaľ nie je známy.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.