Incident sa stal počas minuloročného druhého kola. Tsonga si všimol, že podávačka sa necíti dobre, prerušil hru a prišiel za ňou. Jednou rukou ju chytil okolo ramien, druhou ju podoprel a odprevadil z kurtu. Zápas nad domácim Omarom Jasikom potom bez problémov doviedol do víťazného konca po setoch 7:5, 6:1 a 6:4.

Spomínané dievča menom Giuliana mu teraz poslalo rukou písaný list. „Drahý pán Jo-Wilfried Tsonga,“ začala podávačka. „Chcela som využiť príležitosť, aby som sa vám poďakovala za pomoc na kurte počas vášho zápasu 2. kola. Nie som si istá, či si ma pamätáte, no bola som podávačka loptičiek, ktorej ste pomohli z dvorca,“ pokračovala.

„Tiež by som sa pri tejto príležitosti rada ospravedlnila za okamihy, keď ste si žiadali loptičku a ja som vám ju nepodala. Dostala som vírus, o ktorom som vtedy nevedela a spôsobil, že som pociťovala závrat a slabosť. Tiež to ovplyvnilo môj zrak a sluch,“ opisovala Giuliana v dojímavom liste.

„Ospravedlňujem sa, že som si nedokázala plniť povinnosti podávačky loptičiek na vysokej úrovni, ako sa odo mňa očakávalo. Ďakujem vám za vašu láskavosť, ktorú ste mi preukázali. Naozaj si cením, že ste si všimli, že potrebujem pomoc a boli taký milý a odprevadili ma z kurtu.“

Mladá slečna potom zakončila dopis slovami, že Tsongovi želá len to najlepšie počas zvyšných zápasov na tohtoročnom Australian Open. Na konci sa podpísala ako „Giuliana, podávačka loptičiek č. 180 na AO“.

Francúzsky tenista tento list zverejnil na sociálnych sieťach a poďakoval sa jej. Odvtedy ho zdieľalo množstvo nielen tenisových priaznivcov. Tsonga v noci na utorok vo štvrťfinále grandslamového turnaja prehral proti Stanovi Wawrinkovi a s Australian Open sa rozlúčil.