Košice 24. augusta 2018 (TASR/HSP/Foto:TASR-František Iván)
 
Polícia v piatok vypátrala a zadržala aj druhú podozrivú osobu v prípade bodnutia 31-ročného Košičana do krku. Tento druhý podozrivý sa na košickom sídlisku Luník IX pred políciou ukryl na streche bytového domu.

Ilustračné foto

Muž pritom na výzvy polície nereagoval a uviedol, že “do basy nepôjde, radšej skočí zo strechy”. “Nakoľko vznikla dôvodná obava, že muž svoje vyhrážky uskutoční, boli na miesto privolané ďalšie posily, policajný vyjednávač i záchranné zložky. Policajti následne s mužom nadviazali rozhovor a spolu s jeho rodičmi sa im ho podarilo upokojiť,” uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.
Na mieste dopoludňajšej udalosti sa zhromaždilo približne 200 osôb. Policajti muža zadržali za použitia donucovacích prostriedkov a eskortovali na policajné oddelenie.
“Dôvodne podozrivého Košičana už prevzal vyšetrovateľ Policajného zboru, ktorý sa prípadom ublíženia na zdraví zaoberá a v tejto chvíli vykonáva potrebné procesné úkony. Počas služobného zákroku k zraneniu osôb ani ku škode na majetku nedošlo,” dodala Mésarová.
Prvého podozrivého zadržala polícia na Luníku IX v stredu (22.8.), druhý vtedy pred policajtmi utiekol. Prípad sa týka fyzického útoku na 31-ročného Košičana, ku ktorému došlo po predchádzajúcej hádke v stredu v blízkosti centra Košíc. Páchateľ v úmysle spôsobiť ťažkú ujmu na zdraví bodol muža nožom do krku a spôsobil mu aj rezné rany na uchu a rukách. V súvislosti s incidentom vedie polícia trestné stíhanie pre trestné činy ublíženia na zdraví a výtržníctva.
 
Príspevok Dohra po bodnutí nožom v Košiciach: Polícia, vyjednávač i záchranné zložky s 200 svedkami na Luníku IX zobrazený najskôr Hlavné správy.