Nitra 8. júna 2018 (HSP/Foto:Screenshot TV Markíza)
 
V stredu ráno sa na nitrianskom Okresnom úrade odohrala scéna ako z akčného filmu, nespokojný dôchodca v pojednávacej miestnosti vytiahol zbraň a vystrelil do steny, pričom údajne plánoval zabiť svojho suseda, s ktorým viedol dlhoročný spor, ten však na pojednávanie neprišiel kvôli pokazenej chladničke, informuje TV Markíza.

Na snímke dôchodca z Nitry, ktorý mal strieľať v budove Okresného úradu.

Išlo o 65-ročného muža, ktorý vytiahol zbraň priamo v pojednávacej miestnosti, kde sa v tej chvíli nachádzali dve pracovníčky súdu, jednu ženu ošetrili záchranári, zrejme po ťažkom šoku (viac v článku).
Terčom úroku 65-ročného dôchodcu z Nitry mal byť jeho sused z vedľajšieho bytu. Samotný útočník sa údajne na mieste činu priznal, že streľbu plánoval, potvrdila to aj špeciálna prokuratúra.
“On hovoril už dva roky, že ma zabije,”  povedal poškodený dôchodca Peter pre TV Joj, s tým, že v dlhoročnom spore už viackrát zasahovala polícia a padli aj trestné oznámenia.
Dôchodca na úrade vybral zbraň a vystrelil medzi dve pracovníčky úradu. Strelca policajti spacifikovali. „V predmetnej trestnej veci je vedené trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin prípravy úkladnej vraždy, pre pokus vraždy a pre zločin nedovoleného ozbrojovanie a obchodovania so zbraňami. V predmetnej trestnej veci vykonáva dozor prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry. V tejto chvíli nie je možné poskytnúť viac informácií,” dodal Úrad špeciálnej prokuratúry.
TV Markíza uvádza, že druhý účastník sporu, 68-ročný Peter neprišiel na pojednávanie kvôli vytečenej vode z chladničky, čo mu podľa jeho slov zachránilo život. “Celkom som zabudol, že by som mal ešte voľakde ísť, som to poumýval. Až keď mi volali z bytového, že som sa možno narodil druhý raz, lebo že tam bola streľba,” uviedol v reportáži dôchodca.
Muži žijúci v bytovke pre seniorov mali spor už viackrát. Na Okresnom úrade mali vysvetľovať minuloročnú bitku. Podľa susedov strelec mal problémy s viacerými v bytovke.
 
 
Príspevok Dôchodca z Nitry svoj útok na suseda plánoval, pred smrťou ho zachránila pokazená chladnička zobrazený najskôr Hlavné správy.