Centrum nášho nádherného mesta skrýva mnoho podujatí, ktoré by rozhodne nemali uniknúť tvojmu povedomiu. Či už ide o rozváňajúce streetfood akcie, rušné trhy či fantastické koncerty, nič sa nevyrovná Dobrému trhu, ktorý dokonca mnohými z týchto charakteristík oplýva.
 
Dobrý trh opäť rozžiaril ulice Bratislavy. Nad unikátnym streetfoodom či domácou produkciou híkali aj tí najnáročnejší
 
Len minulý víkend sa konal v najužšom centre bratislavského Starého mesta znovu. Dobrý trh už je totiž udomácnený na domácej mestskej scéne ako žiadne iné podujatie a aj keď má v názve slovo „trh“, ide skôr o hodnotný kultúrny zážitok než o predaj sortimentu. Jasné, pochutíš si na zvodných hranolkách či neodolateľnom hot-dogu z pravého streetfoodu, no predovšetkým sa dbá na kvalitu. Organizátori celého podujatia sú totiž viac než nároční, čo je veľmi dobre a veríme, že vo svojej fantastickej práci nepoľavia.
 
Dobrý trh opäť rozžiaril ulice Bratislavy. Nad unikátnym streetfoodom či domácou produkciou híkali aj tí najnáročnejší
 
Aj keď je Dobrý trh naozaj trh, obchoduje sa na ňom v prvom rade s vnemom krásnych komunitných priestorov či s pokojnou atmosférou krásnej bratislavskej ulice očistenej od ruchu cestnej premávky. Bežnú klientelu tvoria páry, ktoré sa držia za ruku a deťmi nesúce si jojo, omaľovánku, balón či pochúťku zo stánku. Program bol však pripravený aj pre tých náročnejších. Architekti z populárnej spoločnosti ITB Development ochotne načreli do studnice vedomostí a rozdali svoje rady každému, kto kupuje alebo prerába svoje bývanie.
 

  
Kým rodičia s architektmi skicovali na štvorčekový papier, aj mladšia časť publika mala o zábavu postarané. Na svoju prípadnú budúcu rolu architekta sa mohli pripraviť pomocou špeciálnych stavebníc, ktoré sa na akcii nachádzali úplne zadarmo. Samozrejme, nie všetko sa točilo len okolo stavebníctva, synonymom Dobrého trhu sú aj výstavy, prezentácie či pútavé diskusie. Do duchu celého podujatia originálne prispeli aj študenti architektúry, ktorých nákresy odhaľovali, ako sa dá zmeniť zastaralá ulica v centre hlavného mesta na úchvatné a nerušené zelené priestory dostupné každému. K takzvanému projektu Živá ulica nechýbala ani diskusia.
 
Zobraziť galériu 13 galeria
Dobrý trh opäť rozžiaril ulice Bratislavy. Nad unikátnym streetfoodom či domácou produkciou híkali aj tí najnáročnejší
 
Jednou z podobne problematických ulíc je napríklad taká Mickiewiczova vo vonkajšom centre hlavného mesta a práve na tejto zaujímavej lokalite plánuje občianske združenie organizujúce Dobrý trh pripraviť podujatie na budúci rok. Dúfajú tak, že takýmto spôsobom dokážu premeniť problémy spomenuté na tohtoročných prezentáciách aj do praktického riešenia a kandidátom môže byť práve okolie Mickiewiczovej. Zatiaľ sa Dobrý trh koná len deň, no vôbec sa nevylučuje jeho fungovanie non-stop. Predstava, že by sa takéto podujatie nachádzalo v Bratislave neustále, je naozaj viac než lákavá.