Bratislava 20. októbra 2019 (SITA/HSP/Foto:TASR-Andrej Galica)

Dobrovoľnícka práca si zaslúži viac než len dobrý pocit, zaslúži si ocenenie. Konštatuje to Platforma dobrovoľníckych centier a organizácií, čím vyzýva organizácie, jednotlivcov či kolektívy, aby nominovali zaslúžilých na ocenenie Srdce na dlani

Na archívnej snímke Srdce na dlani 2016

Srdce na dlani je ocenenie výnimočných dobrovoľníkov, jednotlivcov aj kolektívov za ich dobrovoľné aktivity uskutočňované v prospech iných v rôznych oblastiach spoločenského života, rozvoja komunity, ochrany životného prostredia, zdravia, kultúry, umenia, výchovy či vzdelávania, vykonávané bez nároku na finančnú odmenu alebo akýkoľvek honorár. Rovnako je aj ocenením výnimočných projektov, ktoré menia veci k lepšiemu.

Ocenenie má dvadsaťročnú tradíciu a uskutočňuje sa pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov a dobrovoľníčok (5. decembra) a Medzinárodného dňa koordinátorov a koordinátoriek dobrovoľníkov a dobrovoľníčok (5. novembra) v krajských mestách takmer po celom Slovensku. Vyvrcholením krajských kampaní je séria podujatí, keď sa spravidla na sklonku roka v slávnostnej atmosfére v krajských mestách na Slovensku odovzdajú ocenenia tým najvýnimočnejším.

Projekt bol podporený z dotácie ministerstva školstva.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj