Dauha 21. decembra 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Hassan Ammar)

Argentínčan Mauricio Pochettino v uplynulých ročníkoch zviditeľnil anglický klub Tottenham Hotspur na európskej futbalovej mape. V minulej sezóne dokonca nebol ďaleko od víťazstva v prestížnej Lige majstrov, kde „kohúti“ stroskotali až v madridskom finále na štíte pragmatickejšieho FC Liverpool

Na snímke Mauricio Pochettino

V úvode aktuálnej sezóny tak pochopiteľne vzrástli očakávania na tím zo severu Londýna. Tie sa Pochettinovi nedarilo napĺňať podľa predstáv náročného vedenia klubu, a tak ho pred niekoľkými týždňami vo funkcii vystriedal Portugalčan José Mourinho. „Keď ste futbalový tréner, potrebujete výsledky, a to hneď. To, čo ste dosiahli v minulosti, nie je dôležité, aj keď, samozrejme, priznávam, pre mňa aj pre fanúšikov akéhokoľvek klubu je jeho história dôležitá,“ vyhlásil Pochettino v prvom rozhovore od odchodu z White Hart Lane.

Na pôsobenie v Tottenhame má napriek predčasnému odchodu príjemné spomienky. „Päť a pol roka v tíme ´Spurs´ bolo naozaj nádherné obdobie, veľmi pekná cesta a uchovám si na to iba dobré spomienky. Už je to však minulosť a treba sa pohnúť ďalej, pre všetkých to bude najlepšie. Taký je život a futbal nie je výnimka. Bolo mi cťou byť súčasťou Tottenhamu,“ dodal 47-ročný lodivod.

Keďže má momentálne dostatok voľného času, v nedávnych dňoch sa vybral do rodnej Argentíny pozrieť rodinu a kamarátov. Snaží sa oddychovať, aby mal dosť síl, keď sa náhodou objaví ponuka, na ktorú sa rozhodne prikývnuť. „V tejto chvíli sa snažím oddychovať, byť s rodinou, priateľmi a robiť veci, na ktoré som predtým nemal čas. Uvidíme, čo príde. Futbal si vždy nájde spôsob, ako nás začleniť do jeho kolobehu. Nikdy nevieme, čo príde, ale ak budem prístupný a ochotný načúvať, môže prísť čokoľvek,“ poznamenal.

Keď dostal otázku, či by si ďalšiu trénerskú zastávku vedel predstaviť v anglickej Premier League, odvetil: „Je to jedna z najlepších líg na svete. Je však mnoho takých, ktoré môžu byť vzrušujúce a považoval by som ich za dobrú výzvu. Momentálne sa sústredím iba na dobíjanie batérií,“ skonštatoval Mauricio Pochettino.

Sme pod neustálym tlakom
Mnohým kruhom nevyhovuje existencia Hlavných správ
Podporte jediné väčšie nezávislé médium na Slovensku

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj