Do vojenskej prípravy sa môžu záujemcovia prihlasovať až do 23. júna

Bratislava 1. júna 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-MO SR)

Výcvik, ktorý je naplánovaný od augusta do októbra
Ozbrojené sily SR predĺžili možnosť prihlásiť sa do dobrovoľnej vojenskej prípravy o ďalšie dva týždne, a to až do 23. júna. Výcvik, ktorý je naplánovaný od augusta do októbra, bude prebiehať za nových podmienok. Napríklad zvýšil sa finančný príspevok pre absolventov, a to o takmer 730 eur. V súčasnosti je teda až vo výške až viac ako 1100 eur.
Ilustračné foto

“Motiváciou pre mladých by však malo byť rozhodne aj vlastenectvo a záujem o prípravu na obranu Slovenska pod vedením profesionálnych vojakov,” uviedla hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková. Nových záujemcov o absolvovanie dobrovoľnej vojenskej prípravy čaká 11-týždňový výcvik v termíne od 2. augusta do 17. októbra v Základni výcviku a mobilizačného doplňovania v Martine. V rámci neho absolvujú vojenský výcvik pod vedením skúsených profesionálnych vojakov, čím získajú základné vedomosti a zručnosti potrebné pre plnenie úloh ozbrojených síl.
Dobrovoľná vojenská príprava je v súčasnosti pre slovenských občanov, ktorí nie sú príslušníkmi ozbrojených síl alebo iných bezpečnostných zborov, jedinou legálnou možnosťou ako získať základné vojenské vedomosti a zručnosti. Rezort obrany chce týmto zároveň predchádzať posilňovaniu vplyvu akýchkoľvek polovojenských a „poloextrémistických“ organizácií na území Slovenska.
Po úspešnom ukončení dobrovoľného výcviku sa absolventi automaticky stávajú súčasťou záloh Ozbrojených síl SR. V prípade ich záujmu o vstup do Ozbrojených síl SR už nebudú musieť absolvovať základný vojenský výcvik.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

ZDROJ >>

Kam sa chystáte?

Booking.com

Komentujte :)