Santiago/Praha 19. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:Jürgen Stock Twitter)

Viceprezidentkou Interpolu pre Európu bude nasledujúce tri roky česká policajtka Šárka Havránková. S odvolaním sa na oznámenie Interpolu o tom informoval český spravodajský portál Novinky.cz

Na snímke Šárka Havránková

Havránková je tak prvou českou policajtkou v histórii, ktorá zasadne do vedenia tejto medzinárodnej policajnej organizácie. Havránkovú zvolili v piatok delegáti zjazdu Interpolu v čilskom hlavnom meste Santiago.

Havránková pôsobí na českom policajnom prezídiu na pozícii vedúcej odboru medzinárodnej policajnej spolupráce. “Pre českú políciu je to obrovská pocta a dôkaz toho, že práca našich policajtov má odozvu na medzinárodnej scéne. Je to historická chvíľa a česť pre celú Českú republiku,” uviedol prezident Polície ČR Jan Švejdar, ktorý Prahu na zasadnutí v Čile zastupuje.

Témami tohtoročného zasadnutia v Santiagu, na ktorom sa zišli zástupcovia bezpečnostných zborov zo 194 krajín, sú predovšetkým aktuálne bezpečnostné hrozby, budúce výzvy v boji s terorizmom a organizovaným zločinom, priblížila hovorkyňa policajného prezídia Kateřina Rendlová.

Nezávislé spravodajstvo musí byť zachované!
Plánujeme skvalitniť užívateľské prostredie Hlavných správ a dať vám možnosť sledovať ich bez reklám.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Plánujeme prijatie ďalších redaktorov.
Podporte naše úsilie.

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj