Idlib 2. apríla 2020 (HSP/Foto:TASR/AP-Vadim Grishankin/Russian Defense Ministry Press Service via AP)

V posledných dňoch Sýrčania usilovne dopĺňajú stavy svojich jednotiek v Idlibe, novú výzbroj dostali aj členovia Hizballáhu a zvýšené aktivity pozorovať aj medzi iránskymi dobrovoľníkmi. Na frontovú líniu v Idlibe pribudli ruské ťažké 152 mm húfnice s dostrelom cez 30 km a zvýšili sa aktivity ruského letectva. Včera cez Kaspické more a iránsky a iracký vzdušný priestor do Sýrie prileteli ruské bojové bombardéry Su-24. Irak povoľuje prelet ruských lietadiel cez iracký vzdušný priestor bez ohľadu na protesty Američanov

Ilustračné foto

Rusi tvrdia, že ide o plánovanú rotáciu, dosiaľ však žiadne ruské lietadlá zo základne Hmeimmim do Ruska neodleteli. Proamerickí militanti v Idlibe už dlhodobo tvrdia, že sa pripravuje masívnejšia ofenzíva vládnych jednotiek a zdá sa, že tentoraz neklamú. Militantom sa takisto nepáči skutočnosť, že Rusi a Turci v Idlibe úzko spolupracujú, spoločne patrolujú na novej demarkačnej línii a koordinujú svoju vojenskú činnosť . Od začiatku roka 2020 islamisti v Idlibe stratili takmer polovicu územia, sýrsky prezident Asad sa niekoľko krát nechal počuť, že Idlib sýrske vojská oslobodia a následne oslobodia aj východ Sýrie, kde za pomoci Kurdov dnes nezákonne čerpajú sýrsku ropu Američania.

Približne v polovici apríla 2020 sa skončí v Idlibe daždivé zimné počasie. Terén opätovne vyschne a stane sa spôsobilým na širšie koncipované vedenie bojových operácii. Ak sa tak stane, budú mať islamistické bandy v Idlibe značné problémy a vysoké straty. Pripomíname, že v Idlibe sa v obmedzenej miere bojuje neustále, napriek zlému počasiu.

Video z Anna News

[embedded content]

[embedded content]

Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.

č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

PODPORUJEM nezávislé spravodajstvo

Zdroj