Bratislava 14. august 2018 (HSP/Foto:facebook)
 
Tento rok sa do prestížneho rebríčka Technology Fast 50 spoločnosti Deloitte prihlásilo 26 spoločností zo Slovenska. Je to najvyšší počet firiem od spustenia súťaže v roku 1999

Ilustračné foto

„Rekordný záujem slovenských technologických spoločností o rebríček Technology Fast 50 svedčí o úspechoch tohto sektoru. Mnohé z nich dosiahli skutočne významný rast a podarilo sa im presadiť aj v zahraničí. Ide o spoločnosti, ktoré môžu byť inšpiráciou nielen pre začínajúcich podnikateľov, ale i pre etablované firmy, ktoré sa potrebujú neustále rozvíjať a inovovať,“ uviedla Ivana Lorencovičová, partnerka spoločnosti Deloitte.
Spoločnosť Deloitte vyhlási výsledky 19. ročníka súťaže pre najrýchlejšie rastúce technologické spoločnosti v strednej Európe v októbri. Oprávnení súťažiaci budú automaticky prihlásení do súťaže Deloitte EMEA Technology Fast 500.
Súťaž je rozdelená do troch kategórií: Fast 50 (hlavná kategória), Vychádzajúce hviezdy (najmladšie spoločnosti) a Veľká päťka (najväčšie spoločnosti) a udeľujú sa v nej dve ceny – Cena za najväčšiu inováciu a Cena za sociálnu inováciu.
Minulý rok sa zo Slovenska v hlavnej kategórii umiestnili 2 spoločnosti a ďalšie 2 sa prebojovali do špeciálnej kategórie Veľká päťka (Big Five). Najvyššie umiestnenie dosiahla spoločnosť Inloop, s.r.o., ktorá obsadila výborné 6. miesto v stredoeurópskom rebríčku. V špeciálnej kategórii Veľká päťka (Big Five) sa objavila slovenská stálica – softvérová spoločnosť ESET, ktorá obsadila štvrtú priečku. Hneď za ňou sa umiestnila firma Aliter Technologies. Zo Slovenska sa minulý rok do súťaže prihlásilo 20 spoločností.
Redakciu informoval Andrej Fekete, Senior Coordinator | PR & Marketing Deloitte Audit s.r.o.
 
Príspevok Do súťaže Technology Fast 50 sa prihlásil rekordný počet slovenských firiem zobrazený najskôr Hlavné správy.