Dolný Kubín 4. septembra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)

Do šiestich základných a deviatich materských škôl (MŠ) v Dolnom Kubíne v pondelok (2. 9.) po letných prázdninách nastúpilo vyše 3000 detí. TASR o tom v utorok informoval Martin Buzna z dolnokubínskej radnice

Ilustračné foto: Na snímke žiaci pred budovou školy

„Brány základných škôl (ZŠ) tento rok prvýkrát prekročilo 320 prvákov, do materských škôl v meste nastúpilo 220 detí. Do Cirkevnej spojenej školy nastúpilo do 1. ročníka 40 žiakov a 15 žiakov do Súkromnej základnej školy Jánoš,“ doplnil.

Deväť MŠ v Dolnom Kubíne bude navštevovať 730 detí. Podľa Buznu bola samospráva tento rok schopná prijať do MŠ všetky deti, ktorých rodičia prejavili záujem. V materských a ZŠ v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta sa v prvý deň školského vyučovania posadilo do školských lavíc vyše 2500 detí.

V rámci nového školského roka 2019/2020 zaželal dolnokubínsky primátor Ján Prílepok žiakom a študentom najmä veľa síl, trpezlivosti a chuti spoznávať všetko nové. „Taktiež im prajem množstvo úspechov pri rôznych skúškach, ktoré ich počas roka čakajú,“ povedal.

ZŠ v meste tento rok pokračujú v rozbehnutých projektoch a pripravujú aj novinky. ZŠ Janka Matúšku nadväzuje na aktivity z minulých rokov, kedy sa stala sídlom Športovej akadémie Mateja Tótha. ZŠ Petra Škrabáka je dlhodobo zameraná na regionálnu výchovu a dlhú tradíciu má aj v projekte Zelená škola, ktorý je orientovaný na environmentálnu výchovu a trvalo udržateľný život. V tomto školskom roku žiaci pokračujú v projekte budovania ovocného sadu. ZŠ Martina Kukučína je dlhodobo zameraná na šport, žiaci sa v poslednom čase primárne venujú hokeju. ZŠ s MŠ v mestskej časti Kňažia pokračuje v projekte Zelenej školy.

„Novinkou v ZŠ Janka Matúšku je nový predmet Fenomény sveta, v rámci vlastného školského vzdelávacieho programu. V tomto školskom roku budeme tiež v meste realizovať projekt piatich odborných učební, ktoré spočívajú vo vybudovaní odborných učební a ich praktickom využití vo vyučovaní. V dolnokubínskych MŠ budeme realizovať projekt Evička nám ochorela, kde sa deti hravou formou dozvedia, ako podať prvú pomoc,“ uviedol vedúci odboru školstva na dolnokubínskom mestskom úrade Michal Švento.

Vážení čitatelia, Hlavné Správy sú v zúrivej ekonomickej vojne s liberálnym establišmentom. Podporte nás a pomôžte nám vybojovať zápas o konzervatívne hodnoty. Vážime si každé euro.
č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Chcem podporiť nezávislé spravodajstvo

Zdroj