New York 8. apríla 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR/Charles Sykes/Invision/AP)

Do Rokenrolovej siene slávy uviedli v noci nadnes šesť ďalších skupín a interpretov. Na slávnostnom podujatí v newyorskej hale Barclays Center sa tejto cti dostalo formáciám Pearl Jam, Electric Light Orchestra, Yes, Journey, ako aj folkovej speváčke Joan Baezovej a posmrtne raperovi Tupacovi Shakurovi.

Na snímke Eddie Vedder zo skupiny Pearl Jam

Grunge rockoví Pearl Jam zahrali sériu svojich skladieb vrátane “Alive”, “Given to Fly”, “Better Man” a “Rockin’ in the Free World” od Neila Younga. Electric Light Orchestra vzdali poctu nedávno zosnulému Chuckovi Berrymu predvedením jeho hitu “Roll Over Beethoven”. Tupaca Shakura, ktorého zastrelil v roku 1996, zastupoval Snoop Dogg.

Okrem ocenených, ktorí okrem hudobného vystúpenia mali aj prejav na rozličné témy, sa na pódiu objavil i spevák Lenny Kravitz, ktorý si skladbami “When Doves Cry” a “The Cross” zaspomínal na vlani zosnulého Princea.

Rokenrolová sieň slávy (Rock and Roll Hall of Fame) so sídlom v meste Cleveland v Ohiu je múzeom venovaným najvplyvnejším hudobníkom a producentom modernej hudby. Umelci sa doň môžu dostať po uplynutí 25 rokov od vydania ich debutového albumu. O tohtoročných nominantoch rozhodovalo 900 expertov.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.