Do Protifašistických bojovníkov sa pustila aj Flašíková-Beňová. Vedúci mediálneho oddelenia SZPB jej neostal nič dlžný

Bratislava 14. júna 2017 (HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)

Po Michalovi Havranovi sa do Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov pustila aj naša poslankyňa Európskeho parlamentu a známa bojovníčka proti fašizmu, Monika Flašíková-Beňová. Predsedovi tohto zväzu, Pavlovi Sečkárovi, adresovala list, na ktorý zareagoval vedúci mediálneho oddelenia SZPB Vladimír Mikunda
Na snímke poslankyňa Európskeho parlamentu a spoluzakladateľka strany Smer-SD Monika Flašíková-Beňová

Na oficiálnej stránke Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov sa objavila presná kópia správy Moniky Beňovej, adresovanej predsedovi SZPB Pavlovi Sečkárovi.
Dôvodom Beňovej správy sú informácie a postoje, ktoré ju na oficiálnej stránke zväzu znepokojili.
“Vážený pán predseda,
obraciam sa na Vás, ako vnučka Ondreja Ištoka, účastníka SNP a Ireny Ištokovej, dlhoročnej členky SZPB aj ako členka zväzu. Veľmi ma znepokojujú niektoré informácie, postoje a príspevky na oficiálnej stránke zväzu,” píše poslankyňa Európskeho parlamentu. Beňová ďalej žiada o nápravu a zdôrazňuje, že spoločnou ambíciou by mal byť “dôsledný boj proti extrémizmu a narastajúcemu fašizmu”.
“Chcem Vás preto požiadať o nápravu a profesionálny prístup zo strany vedenia zvazu. Našou spoločnou ambíciou a výzvou musí byť dosledný a bezpochybný boj proti všetkým formalm extrémizmu ako aj narastajúcemu fašizmu.
Ponúkam zároveň akúkoľvek pomoc v tejto neľahkej práci.
S úctou
Monika Beňová, poslankyňa EP”

Vladimír Mikunda podotkol, že jej správu publikovali bez žiadnych zmien, a teda aj s chybami, ktoré ako dodal: “svedčia o úcte pani M. Beňovej voči tomu, komu píše”.
Mikundu táto správa rozhodne nenechala chladným a na stránke adresoval europoslankyni pár slov, ktoré tiež navrhuje predsedovi SZPB ako odpoveď pre ňu.
“Slovenský zväz protifašistických bojovníkov je občianske združenie, ktoré má svoj štatút, svoje orgány a iba tie rozhodujú o tom, ako majú naše médiá a mediálne výstupy vyzerať.
Ak ste naša členka, prosím, rešpektujte to a dodržujte Stanovy SZPB. A teda svoje “znepokojenie” riešte najskôr cestou svojej základnej organizácie! Získajte si najskôr jej podporu.
Alebo Vy Stanovy SZPB nerešpektujete? Resp. myslíte si, že ste nadčlen SZPB s nadprávami, ktorý má mať dokonca viac práv, ako majú naše oficiálne orgány SZPB, ktoré sa úrovňou zväzových médií pravidelne zaoberajú?” píše Mikunda, následne zdôraznil, že o nadprávach kohokoľvek sa v stanovách SZPB nepíše nič.
Mikunda taktiež požiadal Beňovú, aby svoje “znepokojenie”, v budúcnosti formulovala jasne a konkrétne na faktoch, a nie na pocitoch.
“Pre budúcnosť Vás žiadam, aby ste svoje “znepokojenie” formulovali jasne a konkrétne na faktoch. Nie všeobecne. Lebo SZPB rieši len fakty. Nie pocity.
Domáhate sa “nápravy”? Ale čoho? Ďalej sa domáhate profesionálneho prístupu – vy ste kompetentnejší profesionál, ako novinári SZPB? Čím? Vzdelaním? Novinárskou praxou?
Použili ste pojem extrémizmus. Aký mu dávate obsah? My tvrdíme, že extrémista je aj ten, kto neoprávnene zasahuje do práv a kompetencií iných.
Verím, že na tomto sa určite zhodneme.
s úctou,
Vladimír Mikunda, vedúci mediálneho oddelenia SZPB.”
Zdá sa, že okolo Zväzu protifašistických bojovníkov je poslednú dobu naozaj rušno. Tento zväz sa stal terčom útokov aj pre teológa a spisovateľa Michala Havrana mladšieho, ten ho dokonca obvinil z fašizmu.
Na tieto obvinenia zareagoval aj člen SZPB Branisláv Fábry. Ten tvrdí, že základný Havranov problém je to, že za fašistov označuje ľudí nie kvôli ich postojom k fašistickej ideológii, ale kvôli tomu, že s ním nesúhlasia. Viac sa o tom dočítate tu.
Samuel Poništ

ZDROJ >>

Komentujte :)