Bratislava 28. apríla 2017 (HSP/Foto:dopracenabicykli.eu)

Začiatkom mája sa začína populárna súťaž Do práce na bicykli, o ktorú je každý rok vyšší záujem. Od začiatku mája využije tento dopravný prostriedok do zamestnania viac ako 6000 ľudí v 74 slovenských mestách a obciach, čo je najúspešnejší ročník v histórii súťaže. Záujem verejnosti je v porovnaní s minulým ročníkom vyšší. 
Do práce na bicykli bude v máji jazdiť vyše 6000 cyklistov

„Ministerstvo dopravy vyhlasuje túto súťaž už štvrtý rok. Je to veľmi dobrý nápad. Cieľom je motivovať ľudí, aby čo najviac využívali bicykel ako každodennú formu dopravy do zamestnania. Tešíme sa, že na bicykel lákame čoraz viac ľudí,“ uviedol minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.
Do práce na bicykli je národná kampaň, ktorá trvá od 1. 5. do 31. 5. 2017. Rezort dopravy vyhlasuje túto súťaž s technickou a organizačnou pomocou občianskeho združenia Občianska cykloiniciatíva. Jej  hlavným cieľom je podporiť rozvoj cyklistickej dopravy v mestách a vyzvať samosprávy, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy vo svojich mestách. Jedným zo základných cieľov tohtoročnej kampane je motivácia zamestnávateľov pre vytváranie vhodných podmienok pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli.
Tí, ktorí sa nestihli do dnešného dňa do súťaže prihlásiť, majú ešte šancu. Tímy zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie sa môžu zaregistrovať do súťaže do 5. mája 2017 vyplnením online formulára na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu
So začiatkom súťaže očakávame zvýšený pohyb cyklistov na cestách. Upozorňujeme, najmä šoférov, na rešpektovanie cyklistov a potrebu dodržania bezpečného odstupu pri obiehaní minimálne 1,5 metra.
Redakciu informovala Karolína Ducká, hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.