New York 1. mája 2019 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP Photo)

Do poroty tohoročného Medzinárodného filmového festivalu v Cannes zasadne americká herečka Elle Fanning, grécky režisér Yorgos Lanthimos i poľský režisér Pawel Pawlikowski. Oznámili to tento týždeň organizátori festivalu. Predsedom poroty v rámci 72. ročníka podujatia bude mexický režisér Alejandro González Iňárritu

Na snímke zľava režisér Yorgos Lanthimos, herečka Elle Fanning a režisér Pawel Pawlikowsk

Ďalšími členmi poroty sú americká režisérka Kelly Reichardt, talianska filmárka Alice Rohrwacher, herečka z Burkiny Faso Maimouna N’Diaye, francúzsky autor Enki Bilal a francúzsky filmár Robin Campillo.

Tohtoročný filmový festival v Cannes sa bude konať od 14. do 25. mája. Otvorí ho snímka režiséra Jima Jarmuscha The Dead Don’t Die. Vo filme sa predstavia napríklad Adam Driver, Bill Murray, Selena Gomez, Steve Buscemi, Danny Glover, Tom Waits či Iggy Pop.

Žiaden obsah na tejto stránke nie je spoplatnený

Vážení čitatelia, žiaden článok na tejto stránke nie je spoplatnený, čo je dôvodom, prečo musí byť na nej viac reklamy. Chceme vás preto poprosiť o trpezlivosť a zhovievavosť. Vieme, že reklama je niekedy otravná, ale pomáha dofinancovať prevádzku vášho obľúbeného portálu. Chceme sa tiež obzvlášť poďakovať tým, ktorí nás finančne podporujú. Ak sa k nim chcete pripojiť, kliknite sem.

Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.

Zdroj